V tomto čísle TOUCHIT nájdete množstvo zaujímavých tém. Detailne sa pozrieme na skutočne nový iPhone X. V našom článku hodnotíme dizajn telefónu, fotoaparát a rozpoznávanie tváre. V Mníchove sme sa zase boli pozrieť na nový Huawei Mate 10 Pro. Je to jasne najlepší smartfón od tohto výrobcu, ktorý sa predáva už aj u nás.

Poradíme vám aj s výberom správnych vianočných darčekov, ktoré pod stromčekom potešia. A ak máte chuť na kúsok histórie, v článku Mikrodeti z Microsoftu sa dočítate, ako presne vznikal operačný systém Microsoft Windows a koľko náhod viedlo k tomu, že dnes je to najdôležitejší operačný systém na svete. A čo na to všetko vtedy hovoril Apple.

Rubriku HARD sme nabili skutočne množstvom kvalitných testov a recenzií produktov. Otestovali sme smartfónové novinky na našom trhu, autokamery s pokročilou výbavou a Full HD rozlíšením, no testujeme aj slúchadlá na športovanie či slúchadlá s aktívnym odhlučnením a množstvo produktov pre inteligentnú domácnosť.

V novom vydaní sa dočítate aj to, ako blokovať reklamu na internete, čo prináša WIndows 10 Fall Creators Upade, ako nakupovať darčeky cez internet.

A nezabudli sme ani na súťaže. Vyhrať môžete slúchadlá AB CRYPTOBOX SMART, ESET SECURITY PACK či kameru do auta Mio MiVue 792.  Zapojte sa do našich súťaží tu>>

To však nie je všetko, čítajte ďalej, čo všetko za dozviete v najnovšom čísle TOUCHIT. TOUCHIT je moderný časopis, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať predplatné>>

Pozrite si, čo všetko sa dočítate v najnovšom vydaní TOUCHIT:

Mikrodeti z Microsoftu a ich veľká modrá dohoda storočia

Z hľadiska binárneho kódu ste buď jednotkou alebo nulou a v prípade softvéru, ktorý je ním tvorený, to občas platí takisto. A nikto v tejto oblasti nebol nikdy väčšou jednotkou, ako Microsoft. Aký bol sled čudesných udalostí, ktoré viedli k vzniku jednej z najúspešnejších firiem v histórii ľudstva a prečo sa zo strapatého mladíka stal najbohatší človek na zemi? Príbehy z histórie hardvéru a softvéru patria často k tým podivuhodným udalostiam, ktoré pri spätnom pohľade pôsobia ako z vymysleného dobrodružného románu. Osudy, ktoré píše život sú tak často zaujímavejšie, než akákoľvek fikcia a ak sa do toho všetkého pripletú čudesné, ale pozoruhodné osoby, akou je bezpochyby aj Bill Gates, všetko dostáva až vskutku surrealistický nádych.

Autokamery s pokročilou výbavou a Full HD rozlíšením

Autokamery sa tešia veľkej obľube a používa ich čoraz viac vodičov. Najdôležitejšou úlohou tohto zariadenia je zachytenie dôkazového materiálu, ktorý vás môže v prípade nehody zbaviť viny. Autokamery neslúžia iba počas prevádzky automobilu, niektoré chránia vaše vozidlo aj vtedy, keď sa v ňom nenachádzate. Taktiež ponúkajú množstvo rôznych funkcií, ktoré reálne využije iba málo používateľov. My sme sa v redakčnom teste zamerali na to najdôležitejšie – na výslednú kvalitu videa za rôznych svetelných a poveternostných podmienok.

Duel športových inteligentných hodiniek pre Android: Huawei Watch 2 vs. Samsung Gear Sport

Do redakcie nám takmer súbežne zavítali inteligentné hodinky Huawei Watch 2 a Samsung Gear Sport. Hodinky od Huawei nie sú úplnou novinkou na trhu, doteraz sme ich však nemali možnosť otestovať. Gear Sport od Samsungu sa dostali do predaja len nedávno. Porovnanie hodiniek Huawei Watch 2 a Samsung Gear Sport je atraktívne z dvoch dôvodov. Obe zariadenia majú podobný koncept a sú zamerané na športovanie. Na druhej strane, ide aj o porovnanie dvoch platforiem. Huawei Watch 2 využívajú Android Wear vo verzii 2.0, Gear Sport sú prvé inteligentné hodinky so systémom Tizen vo verzii 3.0. Stručnému porovnaniu oboch platforiem sme sa venovali dávnejšie, v tomto prípade porovnáme aj konkrétne zariadenia.

Vyberáme pamäťovú kartu Secure Digital

Pamäťové karty sú momentálne asi najdostupnejším riešením, ako si jednoducho a rýchlo navýšiť úložisko v smartfóne, akčnej kamere, fotoaparáte, resp. vo všetkých zariadeniach, ktoré pamäťové karty podporujú. Ak si myslíte, že je jedno, akú pamäťovú kartu používate, tak to nie je celkom tak. Zdá sa vám, že súbory uložené na pamäťovej karte sa vám otvárajú dlhšie, kopírujú sa dlhšie alebo dokonca nie je možný zápis videa s vysokým rozlíšením? Za všetkým stojí pamäťová karta a jej parametre.

TOUCHIT je moderný časopis, ktorí milujú technológie tak ako my v redakcii. Nové vydanie na vás čaká v novinových stánkoch iba za 1,99 eura, alebo si môžete objednať výhodné predplatné>>

 

 

 

 

Značky: