Nový miniprehrávač v YouTube sa mnohým nepozdával, stará verzia sa vracia späť.
Ak sledujete videá v platforme YouTube pravidelne, pravdepodobne ste si všimli nedávnu zmenu miniprehrávača. Ten sa spúšťa minimalizovaním videa a návratom k vyhľadávaniu, počas ktorého však video stále beží. Ešte donedávna sa tak miniprehrávač zobrazoval v rovnomernom páse v spodnej časti obrazovky. Dalo sa v ňom video pozastaviť alebo spustiť, prípadne úplne vypnúť. Priestor pre prehrávanie videa však nebol veľký, čo bolo pravdepodobne dôvodom, prečo sa platforma rozhodla tento prehrávač zmeniť.
Po novom sa zobrazuje ako akési plávajúce okno s dôrazom na veľkosť videa v pravej dolnej časti obrazovky. Okrem pozastavenia a zrušenia videa sa však v prehrávači objavili nové funkcie pretočenia pasáže vo videu o desať sekúnd dopredu či späť. Tento prehrávač ale tým, že zaberal väčší priestor obrazovky a nebol rovnomerne uložený, mnohým prekážal. YouTube na to teraz reaguje.
Zdá sa, že vo verzii aplikácie YouTube 19.45.36 je starý miniprehrávač späť, pričom nový teda prejde do zabudnutia. Viacerí návštevníci platformy, ktorí si túto zmenu všimli, o nej začali informovať na fórach a sociálnych sieťach. Boli nadšení, že sa známa služba rozhodla vrátiť pôvodnú podobu miniprehrávača do aplikácie a netrvalo to ani príliš dlho.
Okrem nepraktického dizajnu bola nová verzia aj plná chýb a spôsobovala problémy s ovládaním aplikácie. Aj takéto sťažnosti sa objavovali na fórach. Teraz, po návrate starej verzie, by sa mali problémy s aplikáciou vyriešiť. Je ale možné, že návštevníci platformy sa sťažovali z dôvodu, že si na zmenu nevedeli zvyknúť. Bolo by ale rozumným riešením, ak by sa YouTube rozhodol umožniť návštevníkom vybrať si spôsob zobrazovania miniprehrávača.
Návrat starého miniprehrávača ale nie je jedinou zmenou, ktorú YouTube práve pripravuje. Zdá sa, že v blízkej dobe totiž implementuje nové gestá, ktoré budú videá medzi sebou posúvať v štýle krátkych videí Shorts. Aj na túto zmenu návštevníci platformy reagujú pomerne negatívne. Niet sa ale čomu čudovať, keď gestá posunutia doteraz patrili iným interakciám.
Zdroj: androidauthority.com
Prečítajte si aj: