Spoločnosť Acer predstavila novú sadu kvalitných notebookov, stolových počítačov a monitorov s cieľom rozšíriť rad výkonných zariadení ConceptD špeciálne určených pre kreatívcov.

V ponuke je teraz rad notebookov ConceptD 3 na čele s konvertibilným notebookom ConceptD 3 Ezel pre mobilných kreatívcov, ďalej nasleduje výkonný pracovný stolný počítač ConceptD 100 pre náročných tvorcov obsahu a trojica monitorov ConceptD CP5, ConceptD CP3 a ConceptD CM3 pre profesionálov pracujúcich s počítačovou grafikou.

Novo predstavené zariadenia ConceptD

Novo predstavené zariadenia ConceptD

Notebooky ConceptD 3 Ezel a ConceptD 3

Rad výkonných notebookov ConceptD 3, ktoré sú určené študentom dizajnu, nezávislým návrhárom a malým dizajnérskym štúdiám. V prípade notebookov ConceptD 3 Ezel a ConceptD 3 bol kladený dôraz na kvalitný displej a výkonnú grafiku. Majú zvládnuť  stredne veľkú a zložitú CAD prácu a to s vysokou rýchlosťou a presnosťou. Prichádzajú s tenším a ľahším dizajnom, a to tak v prípade klasickej ako aj konvertibilnej verzie a so 14- a 15,6-palcovými displejmi.

ConceptD 3 Ezel

Inovatívny ConceptD 3 Ezel je konvertibilný notebook navrhnutý tak, aby tvorcom poskytoval čo najintuitívnejšie zážitky. Klávesy s podsvietením vo farbe jantáru sú zasadené do bieleho celokovového tela a nechýba ani veľký sklenený trackpad, ktorý podporuje gestá pre viac prstov. Inovatívny záves Ezel umožňuje prepínať medzi šiestimi režimami používania, ako je režim stojanu na kreslenie alebo režim displej pre jeho prezentáciu. Medzi ďalšie režimy používania patrí nastaviteľný plávajúci režim, režim tradičného notebooku, režim tabletu a režim zdieľania. Okrem toho sa v krajnom prípade môžete spoľahnúť na 18 hodín výdrže na batériu. Kreatívna sada nástrojov tohto zariadenia obsahuje programovateľné klávesy a viacero možností pripojenia, ako je čítačka kariet SD a port USB-C (Thunderbolt 3). Pritom 14-palcová verzia váži iba 1,68 kg a 15,6-palcová verzia 1,95 kg.

Acer ConceptD 3 Ezel

Acer ConceptD 3 Ezel

Notebook je vybavený dotykovým Full HD displejom s PANTONE validáciou, ktorý pokrýva 100% farebného priestoru sRGB a má presnosť farieb delta E <2. Tento displej s realistickými farbami je ideálny na kreslenie pomocou pera Acer Active Stylus, ktoré rozlišuje 4 096 úrovní citlivosti na tlak. Okrem toho je ConceptD 3 Ezel poháňaný procesorom Intel Core  i7-10750H alebo Intel Core i5-10300H desiatej generácie, grafickým čipom NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Ezel Pro) alebo GeForce GTX 1650Ti a 1 TB PCIe SSD úložiskom. To znamená, že je notebook dostatočne výkonný, aby zvládol nielen kreslenie či skicovanie, ale aj animáciu a 3D modelovanie. To všetko pri hlučnosti iba 40 dBA alebo nižšej.

Kreslenie perom na dotykovom displeji na ConceptD 3 Ezel

Kreslenie perom na dotykovom displeji na ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 Ezel bude k dispozícii v septembri za cenu od 1699 eur.

Notebook ConceptD 3

Vysoko výkonný notebook ConceptD 3 sa môže pochváliť nadčasovým dizajnom a umožňuje prácu a kreatívne činnosti na cestách. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť notebookom s tradičnou konštrukciou. Až 20-hodinová výdrž na batériu poskytuje kreatívcom flexibilitu pri editácii a prezentovaní svojej práce. Vďaka osadenej grafike NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Pro) alebo GeForce GTX 1650Ti a novým procesorom Intel Core série H desiatej generácie je špeciálne navrhnutý, aby zvládol 2D alebo 3D náročné grafické práce, a to opäť na 14- alebo 15,6-palcovom Full HD displeji s PANTONE validáciou.

Acer ConceptD 3

Acer ConceptD 3

ConceptD 3 bude k dispozícii v októbri za cenu od 1299 eur.

Stolný počítač ConceptD 100

Stolný počítač ConceptD 100 je ideálny pre graficky náročné 2D navrhovanie a 3D CAD modelovanie na základnej úrovni. Stolný počítač ConceptD 100 je vybavený výkonným procesorom Intel Core 9. generácie a grafickým procesorom NVIDIA GeForce alebo Quadro GPU, ktorý umožňuje 2D a 3D tvorcom rýchlo a spoľahlivo pracovať. Tento malý počítač s minimalistickými rozmermi je vybavený až 256 GB SSD úložiskom, k dispozícii sú všetky prepojenia a 32 GB pamäte DDR4 SDRAM RAM. Jeho predné otvory pre nasávanie vzduchu a bočné vetranie udržujú túto maličkú pracovnú stanicu v chlade a zaisťujú, aby jej hlučnosť zostala pod 40 dBA. To je ekvivalent hluku v knižnici. Spája moderné funkcie so štýlovým vzhľadom a môže sa pochváliť elegantným belavým zakriveným dizajnom.

Acer ConceptD 100

Acer ConceptD 100

ConceptD 100 bude k dispozícii v júni za cenu od 799 eur.

Monitory ConceptD CP5 a CP3

Monitory ConceptD CP5 a ConceptD CP3 sa zameriavajú na profesionálnych tvorcov počítačovej grafiky, video editorov a animátorov, ktorí vyžadujú vysoko výkonný monitor s vynikajúcou presnosťou farieb a spoľahlivú kompatibilitu. Obe rady monitorov sú určené pre tých, ktorí hľadajú vysoké rozlíšenie, presnosť farieb a široký farebný gamut, schopnosť pracovať s HDR obsahom, vysokú obnovovaciu frekvenciu a a veľkú obrazovku na uľahčenie procesu navrhovania a podporu spolupráce.

Acer ConceptD CP5271U

Acer ConceptD CP5271U

Model CP5271U V sa vyznačuje presnosťou farieb Delta E <1, PANTONE validáciou a 1,07 miliardami farieb. Pre vysokú jemnosť obrazu má rozlíšenie WQHD 2 560 × 1 440 px, VESA DisplayHDR 600, je kompatibilný s Adaptive-Sync a podporuje obnovovaciu frekvenciu 170 Hz. To je ideálne na profesionálnu editáciu videa a prácu na počítačovej grafike. Pokrýva až 99 % farebného priestoru Adobe RGB, využíva rýchlu dobu odozvy 1 ms (zo sivej do sivej) a vytvára bohaté a realistické snímky.

Monitor ConceptD CP3 má podobné špecifikácie a podporuje 98 % pokrytia širokého farebného gamutu DCI-P3. Má rozlíšenie WQHD 3 840 × 2 160 px s obnovovacou frekvenciou až 165 Hz a tiež podporuje VESA DisplayHDR 400. ConceptD CP3 bude k dispozícii v auguste za cenu od 629 eur.

Monitor ConceptD CM3

Monitory ConceptD CM3 sa špeciálne zameriavajú na profesionálnych grafických dizajnérov a fotografických editorov, ktorí potrebujú monitor, ktorý dokáže dobre zobraziť detailné koncepty a 3D obsah. Je ideálny pre profesionálnych návrhárov, ktorí potrebujú rýchlo a plynule vykonávať úlohy vyžadujúce vynikajúcu presnosť farieb, pohybujúci sa obraz bez rozmazávania a široký rozsah farieb. Rovnako si dobre poradí s HDR obsahom, Tento rad je ideálny pre tvorcov vykonávajúcixh 3D modelovanie, editáciu statických snímok aj renderovanie. Veľké obrazovky podporujú proces návrhu a uľahčujú spoluprácu. ConceptD CP5 bude k dispozícii v auguste za cenu od 759 eur.

Acer ConceptD CM3

Acer ConceptD CM3

Model CM3271K ponúka 4K UHD 3 840 × 2 160 px obrazovku s dobou odozvy 4 ms (zo sivej do sivej), obnovovacou frekvenciou 60 Hz a široký farebný gamut podporujúci 99% pokrytia farebného priestoru Adobe RGB. Je kompatibilný s AMD Radeon FreeSync a nechýba mu PANTONE validácie, farebná odchýlka Delta E <v2 a podpora DisplayHDR 400 s certifikáciou VESA. Tvorcovia tak od neho môžu očakávať väčšiu presnosť farieb a vyšší celkový jas.

ConceptD CM3 bude k dispozícii v auguste za cenu od 719 eur.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.