Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V podvečer 28. júna 2023 patrilo Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave O2 Športovej akadémii Mateja Tótha jej trénerom a podporovateľom.

V tento deň sa konalo slávnostné odovzdávanie grantov školám, ktoré si v súťaži vybojovali celoročný program akadémie na svojej pôde. Okrem toho, počas galavečera, sa verejnosť dozvedela aj meno trénera roka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Do ankety bolo nominovaných 24 trénerov. Víťazkou sa stala Andrea Slováková zo ZŠ Partizánska 6 v Bánovciach nad Bebravou, ktorá si získala svojou prácou srdcia žiakov a rodičov. Slávnostné odovzdanie ocenenia víťazke ankety sledoval aj primátor Bánoviec nad Bebravou, Róbert Gašparík, vďaka ktorého podpore je na tejto škole O2 Športová akadémia Mateja Tótha.

Prvý ročník tejto ankety sa stretol s vysokou účasťou hlasujúcich. „Tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha sú srdcom našej organizácie, od ich zanietenia a kvality práce mnohokrát závisí to, či deti získajú pre šport. Preto sme sa rozhodli verejne oceniť ich prácu, nomináciou do ankety Tréner roka,“ hovorí riaditeľka akadémie Mária Bedleková. Akadémia počas svojho pôsobenia spolupracovala a spolupracuje s viac ako 800 trénermi z celého Slovenska, ktorým poskytuje pravidelné vzdelávanie a metodickú podporu.

Galavečera sa zúčastnil aj minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Peter Balík, podľa ktorého by sa taká organizácia, akou je O2 Športová akadémia Mateja Tótha, uplatnila aj mimo hraníc Slovenska.

Na podujatí nechýbali ani viac ako dve desiatky primátorov a starostov z rôznych kútov Slovenska na čele s predsedom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozefom Božikom. Niektorí boli akadémiou odmenení plaketou za spoluprácu a podporu športovania detí vo svojich samosprávach.

O hudobný program sa postarala charizmatická speváčka Zuzana Smatanová so svojou kapelou, ktorá si vyslúžila obrovský potlesk a „standing ovation“.

Olympijský víťaz a zakladateľ akadémie Matej Tóth zhodnotil súčasne postavenie a veľkosť jeho akadémie: „Som veľmi spokojný s tým, kde sa akadémia za 7 rokov existencie posunula. Dodnes prešlo akadémiou viac ako 11 tisíc detí, pôsobí celonárodne, deti majú o tréningy v akadémii záujem a tešia sa na ne. Priznám sa, že ani v najtajnejších snoch sa mi nesnívalo, že akadémia bude jedného dňa takou organizáciou, ako je dnes,“ uzatvára Matej Tóth.

Značky: