Niceboy predstavil akčnú kameru VEGA X Star, ktorá za zaujímavú cenu ponúka natáčanie v reálnom 4K aj FullHD so 60 snímkami za sekundu. Dostupná je aj stabilizácia X-STEADY, dva displeje – dotykový zadný a predný farebný selfie displej a kreatívne funkcie.

Niceboy VEGA X Star
Niceboy VEGA X Star

Natívne 4K rozlíšenie s 30 FPS

Akčná kamera Niceboy VEGA X Star natívne rozlíšenie 4K pri 30 snímkach za sekundu. Má niekoľko úrovní rozlíšenia: od HD so 120 snímkami za sekundu, cez FullHD (až 60 FPS) a 2,7K (30 FPS) až práve po reálne 4K s 30 snímkami za sekundu. Okrem videí Niceboy VEGA X Star zhotovuje fotografie v kvalite 20 Mpx.

Ostrý obraz a živé farby

Plynulý záznam zaisťuje stabilizačná technológia X-STEADY, ktorá dokáže priebežne vyhodnocovať práve natáčané zábery a tomu prispôsobuje obraz. Kvalitu obrazu zlepšuje celosklenený objektív zložený zo siedmich šošoviek, navyše je tu antireflexná vrstva. A vďaka nízkej svetelnosti f/2,8 zvládne kamera Niceboy VEGA X Star natáčať kvalitné videá aj pri zlých svetelných podmienkach. Pokročilé algoritmy technológie Spectrum HQ na realistické podanie farieb dodajú natáčaným záberom na živosti a prirodzenosti.

Niceboy VEGA X StarZdroj: Niceboy
Niceboy VEGA X Star

Jednoduché ovládanie

Na pohodlné ovládanie je kamera Niceboy VEGA X Star vybavená dotykovým zadným displejom. Osadená je však aj predným displejom (1,4 palca), ktorý zobrazuje práve natáčanú scénu a využijete ju pri zhotovovaní selfie záberov. Medzi silné stránky akčnej kamery patrí aj vytváranie kreatívnych videí a fotografií. Priamo v kamere Niceboy VEGA X Star tak nájdete funkcie na spomalené či zrýchlené zábery, časozberné video, časovač alebo predĺženú expozíciu.

Kľúčové vlastností:

  • Natívne 4K 30 FPS, 2,7K 30 FPS, 1080p 60 FPS, 720p 120 FPS
  • Celosklenený 7G objektív s antireflexnou vrstvou
  • 2-palcový zadný dotykový displej a 1,4″ predný farebný displej
  • Stabilizácia X-STEADY
  • Wi-Fi na prepojenie s aplikáciou
  • Až 20 Mpx foto
  • Kreatívne funkcie – Slow Motion, Time Lapse, časovač, režim na nahrávanie pod vodou, nastavenie dĺžky expozície

Cena: 115 eur

Zdroje: www.niceboy.eu

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.