Ako sme už informovali, telefón Samsung Galaxy S6 i S6 edge obsahuje v sebe integrovaný modul na bezdrôtové nabíjanie. Znamená to, že vám bude stačiť samotná bezdrôtová nabíjačka na to, aby ste mohli svoj telefón nabíjať týmto pomerne pohodlným spôsobom. Nabíjačka stojí samostatne 49,90 EUR a k dispozícii je v bielej a čiernej farbe.

Pritom podľa našich informácií pri spustení predaja dostanú takúto bezdrôtovú nabíjačku všetci, ktorí si v prvej vlne kúpia nové telefóny ako šikovný darček. My sme si vyskúšali, ako takáto nabíjačka funguje.

Nabíjačka je pomerne tenká a teoreticky sa dá zobrať so sebou aj na cesty. Myslené je to ale tak, že nabíjačku budete mať na stálom mieste, napr. doma alebo na pracovisku a hneď, ako sa sem dostanete, položíte svoj smartfón na nabíjačku. Ak z toho bude každodenný zvyk, je veľká šanca, že telefón bude stále nabitý. Telefón treba pritom na nabíjačku položiť do stredu nabíjačky. Nie je možné jednou nabíjačkou nabíjať dva telefóny. O úspešnom nabíjaní informuje jednak dióda na smartfóne, ale aj dióda na samotnej nabíjačke. Tá svieti modrou farbou.

EP-PG920I_003_R-Perspective_Black

Vyskúšali sme si, koľko trvá nabíjanie bezdrôtovou nabíjačkou úplne vybitého telefónu. Po vybití sme telefón teda položili na nabíjačku a vo vypnutom stave sme ho nabíjali. Kapacitu 100 % sme dosiahli po 4 hodinách a 25 minútach. Rovnaký proces sme potom realizovali aj s originálnou drôtovou nabíjačkou, ktorá je v balení telefónu. Proces nabíjania v rovnakých podmienkach trval len jednu hodinu a 4 minúty.

Na bezdrôtovú nabíjačku sme si už zvykli. Aj keď je proces nabíjania podstatne dlhší, je pohodlné vyhnúť sa pripájaniu smartfónu na nabíjačku a tiež sme zistili, že bezdrôtovú nabíjačku len tak nestratíte. Keďže ju nenosíte so sebou a ani nepožičiavate, ostatne vám na mieste a nezmizne.

Ešte pripomeňme, že sme si v praxi overili ďalšie tvrdenie výrobcu. 10 minút nabíjania s originálnou drôtovou nabíjačkou naozaj dodá telefónu energiu na 4 hodiny prevádzky. Pri tomto pokuse sme telefón úplne vybili a nabíjali presne 10 minút. Počas tejto doby sme telefón nabili na 24 % kapacity a telefón sme  potom používali 3 hodiny a 57 minút.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.