Xiaomi HyperOS 2 priniesol novú funkciu do Xiaomi telefónov, vďaka ktorej môžu byť batérie v lepšej kondícii.
Smartfóny z dielne čínskej spoločnosti Xiaomi sú na Slovensku skutočne populárne a okrem toho, že sú v predaji výkonné vlajkové lode, známe sú aj lacnejšie modely Redmi a POCO. Najnovšími modelmi sú tak napríklad tie zo série Redmi Note 14, no aj POCO X7 s atraktívnou cenou. Už čoskoro prídu na globálny trh aj novinky zo série Xiaomi 15, ktoré výrobca predstaví v rámci konferencie MWC 2025 už 2. marca a my budeme pri tom.
Azda každý používateľ telefónov by pritom chcel, aby mu jeho zariadenie vydržalo čo najdlhšie v TOP kondícii. Najrýchlejšie opotrebovanou súčasťou telefónu je pritom zvyčajne batéria, ktorá sa pri bežnom používaní dostáva zvyčajne na 80 % svojej pôvodnej kapacity po približne dvoch rokoch. Táto doba sa však dá aj predĺžiť zodpovedným správaním k batérii.
Ideálne zvyčajne je, aby sa batéria nabíjala len do 80 %, čo už Xiaomi dnes umožňuje nastaviť v niektorých telefónoch automaticky. Telefón by sa zároveň nemal vybíjať až do 0 % a taktiež by sa nemal vystavovať extrémne vysokým či nízkym teplotám. Xiaomi HyperOS 2 ale teraz prináša novú možnosť aktualizácie firmvéru batérie, čo taktiež môže slúžiť k predĺženiu jej životnosti.
Túto funkciu nájdete jednoducho v nastaveniach telefónu, pričom občas by ste mali skontrolovať, či vaša batéria nepotrebuje aktualizáciu firmvéru. Vďaka tomu by sa mala zlepšiť výdrž na jedno nabitie, no aj celková výdrž batérie kým nebude potrebná jej výmena. Funkciu nájdete nasledovne.
- V nastaveniach smartfónu klepnite na sekciu Batéria
- Zvoľte možnosť Dodatočné funkcie
- Vyberte Aktualizácie firmvéru

Vďaka tomuto by mal byť váš telefón lepšie optimalizovaný a výdrž batérie v Xiaomi zariadeniach by mala byť o niečo lepšia. Pripomíname, že ide o funkciu, ktorá sa týka systému HyperOS 2 a v predchádzajúcich verziách nebola dostupná.
Zdroj: gizmochina.com, vlastné
Prečítajte si aj: