Smartfóny Google Pixel v sebe skrývajú možnosť obmedziť nabíjanie len na 80 %.

Starostlivosť o batériu smartfónu patrí k základným úkonom, vďaka ktorým sa predĺži celá životnosť smartfónu. Práve krátka výdrž batérie je zvyčajne tým najčastejším dôvodom, prečo ľudia siahajú po nových telefónoch, ak teda zariadenia nie sú poškodené mechanicky napríklad rozbitím displeja. Degradácii batérie sa totiž nevyhne žiadny používateľ, no tou správnou starostlivosťou sa môže jej životnosť predĺžiť.

Smartfóny Google Pixel v sebe skrývajú funkcie pre predĺženie životnosti batérie, ktoré sa spájajú napríklad s adaptívnym nabíjaním či dokonca obmedzením nabíjania na 80 %. Táto funkcia je pritom novinkou, ktorá do smartfónov prišla len nedávno a týka sa len modelov Google Pixel s bezpečnostnou záplatou za november či december 2024 a Androidom 15.

Túto funkciu nájdete priamo v nastaveniach smartfónu a využiť ju môžete napríklad v nových telefónoch zo série Google Pixel 9 či kompaktnom Pixel 8a. Postup na aktiváciu tejto funkcie je nasledovný.

  • V nastaveniach smartfónu zájdite do sekcie Batéria.
  • Kliknite na položku Optimalizácia nabíjania.
  • Aktivujte možnosť optimalizácie kliknutím na Používať optimalizáciu nabíjania.
  • Zvoľte možnosť Obmedziť na 80 %.
Nabíjanie smartfónu Google Pixel do 80 %Zdroj: TOUCHIT
Nabíjanie smartfónu Google Pixel do 80 %

Je však nutné poznamenať, že tento limit smartfóny so systémom Android 15 občas ignorujú a nabijú smartfón až na 100 %. Je to dôležité pre správnu kalibráciu batérie a odhad toho, aká jej jej plná skutočná kapacita. Tejto téme sme sa venovali aj v našom predchádzajúcom článku.

Pri aktivácii obmedzenia nabíjania do 80 % však nie je možné využívať štandardné adaptívne nabíjanie, ktoré bolo v telefónoch doteraz. Znamená to, že telefón nebude reagovať na používateľské návyky a čas, kedy je zvyčajne odpájaný z nabíjačky. Jednoducho sa štandardným spôsobom nabije do 80 %.

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Sústreďujem sa na Xiaomi, Huawei a ďalších čínskych výrobcov smartfónov. Zaujíma ma aj Google a systém Android. V redakcii sa venujem aj lifestyle technológiám a domácnosti.

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.