Ako obnoviť zmazané súbory?

1

Využiť môžete rôzne postupy, no obnoviť súbory by ste sa mali pokúsiť čím skôr.

Vymazanie súborov na disku C, teda na primárnom sa dá obnoviť. Hovoríme o odstránení po tom, čo ste ich vymazali aj z Koša. Vtedy je potrebné čím skôr nechať prehľadať disk a pokúsiť sa obnoviť súbory, inak môžu byť prepísané. Programami, ktoré využívajú diskový priestor alebo priamo vami. Súbory tam ešte stále sú, no ich začiatok je označený ako prázdne miesto a systém povolí tieto bloky prepísať.

Keď si vymažete nejaké súbory na pamäťovej karte a vyberiete ju, nebudete teda nijako používať, nemusíte sa s obnovou ponáhľať. Dáta tam stále budú.

Toľko ku krátkemu úvodu. Na to, aby ste obnovili vymazané súbory, nemusíte používať špecializované nástroje. Sú ideálne, nakoľko sú zamerané napríklad na fotografie alebo rôzne iné typy dokumentov. Poskytnú vám prehľadnejšie výsledky hľadania. Na obnovenie môžete použiť aj správcu súborov Altap Salamander. Ten má totiž túto funkciu vstavanú priamo v sebe.

Ako na to?

Funkcia na obnovenie sa nachádza v menu PluginsUndelete. Tiež môžete využiť rozbaľovací zoznam programu a kliknúť na tlačidlo záhlavia pravého alebo ľavého panelu a vybrať položku Undelete. Tak ako je zobrazené na našom obrázku.

Potom sa zobrazí okno s dostupnými úložiskami. Vyberiete disk a stlačíte tlačidlo OK na začatie hľadania. Súbory, ktoré sa zobrazia v paneli potom môžete obnoviť. Odporúčame vykonať obnovu na iné miesto. Napríklad na flash disk, aby ste si pokusom o obnovu daný súbor neodstránili.

Prečítajte si aj:

Ako zachrániť zmazané fotografie?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Potreboval by som uvoľniť miesto po odmazaných súboroch. Nedarí sa mi to. Android system mi stale hlasi vysoké percento obsadenia a pritom už fakt neviem čo vymazať. A ako. Potreboval by som miesto uvoľniť. V analýze uložiska j epoložka INÉ – čo to je? Mobil SJ7 má 16GB miesta a položka INÉ obsadzuje 13,5GB!

Pridaj komentár