Ako odhaliť falošné obrázky?

0

Falošné správy sa šíria na internete rýchlejšie, ako pravdivé.

To je fakt, na ktorý poukazujú štatistiky zdieľania na Facebooku, Twitteri, no ani ostatné siete na tom nebudú lepšie. Jedným z častých javov je použitie obrázkov, ktoré neodpovedajú danej skutočnosti.

Často sa tak objavia výrezy, ktoré ale následne nezachytávajú celú atmosféru alebo dej. Nie je tiež nezvyčajné, ak obrázok obsahuje úplne iný popis.

tineye

Typicky napríklad demonštráciu na námestí. Ťažko sa potom overuje, či sa fotka skutočne viaže k danej udalosti. Skúste nahrať fotku na server TinEye, ktorý ju za vás preverí.

Buď ju nahráte priamo potiahnutím do okna so stránkou alebo zadáte URL adresu obrázku. Následne sa dozviete viac a budete tak môcť preveriť autenticitu obrázka.

Prečítajte si aj:

Testy na koronavírus nie sú lacnejšie. Je to hoax

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár