Testy na koronavírus nie sú lacnejšie. Je to hoax

0

Nedajte sa oklamať a zachovajte vlastný zdravý úsudok.

Nakoniec, správy, ktoré sa vás snažia pobúriť a vyvolať vo vás nenávisť bývajú spravidla klamlivé. Na Facebooku sa na stránke Prečo médiá mlčia (iba premenovaná stránka Nitra Iba Nitra) objavil príspevok, ktorý hovorí o lacnejších testoch na koronavírus v Nemecku.

Doložená je fotografia z vyšetrenia za 30 EUR, no z fotografie sa nedá zistiť veľa podrobností. Bližšie sa tomu venuje stránka vysvetľujúca Hoaxy, ktorú spravuje Polícia SR.

Odporúčame podobné príspevky nezdieľať a overiť si prípadné informácie práve na stránke Polície SR, ktorá reaguje na rôzne nepravdivé správy. Podľa polície stránka Prečo médiá mlčia dlhodobo publikuje nenávistný obsah. Nezapájajte sa k podobným diskusiám. Najlepší liek na podobné správy je ignorovať ich a nezdieľať ďalej.

Zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

Prečítajte si aj:

Hoaxy na internete. Týmto správam neverte (aktualizované)

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár