Spoločnosť LG zorganizovala návštevu špeciálne vybaveného domu, ktorý je kompletne zariadený technológiou tejto firmy. LG Home sa nachádza neďaleko Madridu.

Pri jeho prehliadke sme začali pod úrovňou zeme, kde boli umiestnené najnovšie NanoCell televízory a audiozariadenia. Na prízemí sme videli najnovšie mobilné telefóny, konkrétne V50 ThinkQ a tiež LG G8 ThinkQ. Novinka G8 prináša napríklad možnosť ovládania telefónu gestami, a to prakticky všetkých dôležitých funkcií.

Najväčšiu časť domu zaberá obývačka s OLED televízormi zameraná aj na systém ovládania prepojených svetiel s využitím Google Assistant. Na prízemí je ďalej kuchyňa, ktorá je vybavená modernými mikrovlnkami, najnovšou umývačkou riadu s využitím pary a tiež je tu luxusná chladnička. Hlavnou výhodou LG chladničky je vytváranie tepelnej steny, ktorá zabraňuje zmene teploty chladených potravín pri otvorení dverí.

Veľkou špecialitou bola aj domáca pivárnička LG HomeBrew, ktorá pripravuje viaceré typy piva z trojice kapsúl. Celkový proces domáceho varenia piva trvá 2 až 4 týždne a potom máte pivo podľa svojej chuti.

HomeBrew je pivárnička, ktorá dokáže pripraviť napr. aj pivo plzenského typu

Nahliadli sme aj do práčovne a našli tu nové práčky a sušičky. O čistotu a sviežosť ošatenia sa v tomto dome stará LG Styler, čo je v podstate skriňa na košele, kabáty, ale aj nohavice. Styler produkuje paru a doslova trasie ošatením tak, aby sa odstránilo všetko pokrčenie a žmolky. Novinkou je možnosť hlasového ovládania Stylera v otvorenej reči (angličtina a kórejčina).

Práčka (vľavo) a sušička (vpravo) LG vedľa seba vedia spolupracovať a ich ovládanie zvládne aj muž. Všimnite si v spodnej časti zásuvky, ktoré umožňujú vyprať a vysušiť menší objem ošatenia

Styler je vec na nezaplatenie. Toto je už tretia verzia a v Kórei patrí medzi produkty, ktoré musíte mať. Občerství vaše košele a kabáty a zbaví vás nutnosti ich žehliť

Audioprodukty z radu XBOOM využijete všade, kde chcete poriadny zvuk, napr. na diskotéke

Celkom hore na poschodí tohto domu budúcnosti sa nachádza aj OLED televízor s rozlíšením 8K (model 88Z9), počítačový monitor a notebook. Tiež sme tu videli aj produkty zo série LG SIGNATURE.

Nás prirodzene najviac zaujímajú televízory a v tejto oblasti je LG lídrom. Zaujímavá bola hlavne možnosť priameho porovnania televízorov tejto značky s konkurenciou.

OLED LG televízory

Nový modelový rad televízorov sa zameriava predovšetkým na poskytnutie vyššej kvality obrazu a zvuku, ale aj plnú integráciu hlasového ovládania. Rad LG televízorov štartuje vlajkovou loďou OLED televízorov na čele s radom W9 (model 77/65W9), ďalej E9 (model 65/55E9), nasleduje C9 (model 77/65/55C9) a B9 (model 65/55B9).

Umelá inteligencia

Vďaka vylepšenému algoritmu LG TV poskytujú teraz ešte lepšiu kvalitu s využitím umelej inteligencie na rozpoznanie obrazu. Televízor teda pomerne presne vie, čo bude zobrazovať a podľa toho aj upraví obraz. LG TV exkluzívne kombinujú podporu hlasového ovládania tak cez Google Assistant ako aj Amazon Alexa. V modelovom roku 2019 sa tiež objaví podpora Apple AirPlay 2 a Apple HomeKit (očakávame v júni vo forme softvérovej aktualizácie).

Toto je obývačka domu, kde nájdete OLED televízor s napojením na lampu s nastaviteľnou farbou. Tiež je tu najnovšia čistička vzduchu a klimatizácia

Špičkový procesorový základ

Procesor α9 druhej generácie je použitý v OLED TV radu Z9, W9, E9 a C9 a tento zabezpečuje úpravu obrazu, na starosti má aj zvuk. Využíva pritom algoritmus deep learning s databázou vizuálnych informácií, rozpoznáva kvalitu zvuku a aplikuje najlepšiu metódu na optimalizáciu obsahu. Pritom zohľadňuje aj to, ako ľudské oko vníma predmety pri rôznom osvetlení. Tento procesor tiež meria vonkajšie osvetlenie a podľa toho mení jas obrazu. Prirodzene, spracováva aj informácie z formátu HDR a Dolby Vision a poradí si aj s presvetlenými či úplne tmavými scénami.

V prípade zvuku tento procesor dokáže vytvoriť efekt virtuálne 5.1 surround zvuku, a to s využitím stereo reproduktorov. Procesor α9 nastavuje zvuk podľa reprezentovaného obsahu, preto je napr. pri filmoch lepšie rozumieť hlasu a pri hudobných klipoch zvýrazňuje celkovú akustiku. Vlajkové lode od LG používajú realistický zvuk Dolby Atmos.

NanoCell televízory

V tomto dome sme mali výber najnovších NanoCell TV s vylepšenou kvalitou obrazu. NanoCell totiž prináša teraz širší farebný gamut a rozšírený kontrast. NanoColor používa priame podsvietenie (Full Array Local Dimming – FALD), NanoAccuracy garantuje presné podanie farieb a kontrastu, a to pri širokých pozorovacích uhloch. NanoBezel znamená ultratenké rámčeky okolo displeja.

NanoCell TV sú dostupné v uhlopriečkach od 49 do 86 palcov, vlajkovou loďou je model 75SM99, nasledovaný 65/55SM95 a 86/75/65/55SM90.

NanoCell televízory predstavujú rozumný kompromis medzi kvalitou obrazu a predajnou cenou

No recenziu nových televízorov ako aj pivárničky sme požiadali, budeme vás informovať  o ich konkrétnom použití v našej redakcii.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.