Ako sa darí Windows 10? Tu je prehľad verzií

0

Podiel operačného systému Windows 10 na trhu už nesabotuje Windows 7.

Stúpanie podielu Windows 10 bolo prirodzené. Jednak tým, že išlo o predinštalovaný systém na nových počítačoch, tiež aj postupným prechodom používateľov. Teraz je však otázka, ako sa darí novým verziám v rámci tejto platformy. Na to sa zameral server AdDuplex, ktorý poskytol štatistické dáta z júla 2020.

Ako vidieť, májovú aktualizáciu veľa počítačov nemá. Hlavné dôvody sú dva. Problémy s kompatibilitou, ktoré preverí lokalita Windows Update a prechod na verziu 2004 neponúkne. Druhý a ten je tradičný už roky – odmietanie používateľov prejsť na novú verziu.

windows 10 stat chart

Ak totiž nepotrebujete vyslovene nejakú funkciu z novej verzie, nemáte dôvod na ňu prechádzať. Bezpečnostné balíky budete dostávať aj na verziu 1909 a staršie. A popravde, noviniek je čoraz menej a ide o kozmetické zmeny, ktoré reálne nepotrebujete. Aj toto všetko bude dôvod, prečo má v2004 podiel iba 11,6 % na trhu v rámci svojho systému.

Najväčší podiel majú verzie 1909 (36,8 %)v1903 (43,6 %).

Zdroj: AdDuplex

Prečítajte si aj:

Kde nájsť starší Windows alebo Mac OS?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár