Niektoré nové Android telefóny, ktoré sú napr. dodávané v tzv. unibody v celkovom vyhotovení, majú celkom problém so zohrievaním sa. Cítiť to hlavne, ak realizujete nejakú náročnejšiu činnosť na smartfóne a príchodom teplejších dní máte potom v ruke naozaj ohrievací prvok? Riešenia sú viaceré.Od toho, že si to nebudete všímať, až po nevykonávanie náročnejších úloh na smartfóne. Existuje však aj riešenie cez aplikáciu, ktorá vám vypne niektoré možno nepotrebné služby v pozadí, a tým uľahčí život smartfónu.

Ako teda na to? Nainštalujete si aplikáciu EaseUS Coolphone. Spustíte ju, nastavíte predvolené jednotky na meranie teploty, teda °C.

Následne aplikácia zistí, čo všetko je spustené a navrhne služby na vylúčenie. Neodporúčame vám vypnúť všetko, niektoré služby potrebujete. Napr. ak máte inteligentné hodinky, ale aktuálne ich nemáte pripojené, nie je vodné vypínať modul na komunikáciu s nimi. Máte teda možnosť priamo si určiť, čo budete vypínať.

Potom sa už vami nastavená činnosť zrealizuje a dostanete aj informáciu, o koľko ste takto znížili teplotu smartfónu. Týmto spôsobom ušetríte aj na batérii.

EaseUSCoolphone4     EaseUSCoolphone5

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.