Na Slovensku existuje možnosť vybrať si peniaze z bankomatu pomocou mobilného telefónu, my sme sa pozreli na to, ako sa to robí v belgickej banke KBC. Je to veľmi moderný spôsob, pri ktorom načítate špecializovaný QR kód zobrazený na obrazovke bankomatu, ten potvrdíte pomocou PIN kódu a peniaze vám bankomat následne vydá. V našom videu uvidíte, ako je to s mobilným bankovníctvom KBC realizovaným na tablete alebo desktope v internetovom prehliadači (KBC-Touch) a na smartfóne (KBC-Mobile Banking).

V prípade KBC-Touch máte k dispozícii hneď po prihlásení prehľad stavu účtu pre rôzne kontá, ktoré spravujete a veľmi jednoducho realizujte platby. Môžete si platby pritom aj naplánovať a tak máte výhľad o vašej spotrebe aj do budúcna. Jednotlivým výdavkom potom môžete manuálne priradiť kategórie a tak máte na prvý pohľad prehľad o tom, kde vlastne svoje peniaze spotrebovávate. Špeciálna časť KBC-Touch sa venuje potom poisteniu, ktoré sa dá realizovať aj pre členov rodiny.

KBC-Mobile Banking je mobilné bankovníctvo špeciálne určené pre smartfóny a to hlavne rozmerom obrazovky a príslušnými funkciami. Aj v tomto prípade máte hneď po prihlásenie prehľad o svojom konte. Platiť môžete cez QR kód a hlavná inovácia je práve v tom, že si môžete aj vybrať peniaze cez bankomat. Pritom načítate jednorazový QR kód zobrazený na displeji bankomatu, potvrdíte transakciu PIN kódom a peniaze dostanete z bankomatu. Tento spôsob oceňujú v Belgicku hlavne mladí ľudia, keďže tí neradi nosia so sebou peňaženku a toto je rýchly spôsob na výber peňazí aj bez kreditnej karty.

Viac o mobilnom bankovníctve KBC prinášame v našom videu.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.