Spomeniete si, čo nás trápilo počas letných dovoleniek kedysi? Okrem večných problémov, aké plavky si obliecť a ako sa nespáliť, sme sa obávali aj toho, aby pohľadnica z dovolenky prišla domov skôr ako my, a aby sme mali aspoň pár pekných fotiek na pamiatku, pretože film obsahoval iba 36 snímok. Dnes namiesto pohľadníc posielame emaily alebo MMS-ky a s fotografiami si nelámeme hlavu. Do kvalitného smartfónu sa ich zmestí neúrekom. Problém nastane, keď sa telefón-fotoaparát vybije.

Spoločnosť ASUS ponúka 8 tipov, ako skrotiť smartfón a získať dlhšiu výdrž batérie, aby k takýmto situáciám už viac nedochádzalo.

1. Znížte si jas displeja

Jeden z hlavných žrútov batérie je displej. Čím viac svieti, tým viac energie spotrebuje. Nehovoriac o tom, že prehnane jasný displej môže negatívne vplývať na oči. Hoci väčšina používateľov využíva automatické nastavenie displeja, môžete ho jednoducho upraviť. Využite na to ovládací prvok, ktorý je umiestnený v paneli s rýchlymi nastaveniami, alebo položku Nastavenia – Zobrazenie – Úroveň jasu.

ASUSTipy_nowat2.Minimalizujte časový limit obrazovky 

Spotrebu displeja môžete výrazne znížiť aj tak, že minimalizujete čas, po ktorom sa nepoužívaná obrazovka vypne. Tento čas zmeníte v Nastaveniach – Zobrazenie – Režim spánku. Skúste vybrať najkratšiu možnosť, 15 sekúnd.

3.Využite Wi-Fi pripojenie do internetu namiesto toho mobilného 

ASUSTipy2_nowatSmartfón sa viac zapotí, ak prenáša dáta z internetu pomocou mobilného pripojenia. V prípade 4G sietí to platí dvojnásobne. Ak máte možnosť pripojiť sa do Wi-Fi siete, určite ju využite. Aj keď telefón aktívne nepoužívate. Funkciu Wi-Fi môžete aktivovať v paneli s rýchlymi nastaveniami, prípadne v Nastaveniach – Wi-Fi. Ak Wi-Fi nemáte k dispozícii a nepotrebujete byť pripojení do internetu, vypnite mobilné dáta. Pomocou rýchleho panelu alebo v Nastaveniach – Využitie dát.

4.Vypnite lokalizáciu, Bluetooth, NFC a automatickú synchronizáciu

Nebuďte leniví. Funkcie telefónu, ktoré nepotrebujete aktívne používať, vypnite. Napríklad lokalizačné služby, Bluetooth, NFC alebo automatickú synchronizáciu. Aj oni spotrebovávajú drahocennú kapacitu batérie. Všetky tieto funkcie môžete deaktivovať v Nastaveniach a v prípade telefónu ASUS ZenFone 2 aj priamo v rýchlom paneli.

5.Obmedzte nepotrebné aplikácie

Nielen funkcie telefónu, ale aj nainštalované aplikácie spôsobujú rýchlejšie vybíjanie batérie. Preto má ASUS ZenFone 2 vo výbave funkciu Auto-Start Manager – Správca automatického spustenia, ktorá zamedzí aplikáciám, aby sa spúšťali na pozadí. Ich výber je na vás.

6.Využite šetriaci režim

ASUS ZenFone 2 ponúka viacero užitočných nastavení batérie. Jedným z nich je režim inteligentného šetrenia, ktorý predĺži výdrž smartfónu dočasným vypnutím internetu a notifikácií v čase, keď zariadenie nepoužívate. Ak používate ZenFone 2, tento režim nájdete v Nastaveniach – Správa napájania – Šetrič energie – Ultra-úsporný režim.

7.Aktivujte šetriaci režim pri vybíjajúcej sa batérii. Automaticky

Ďalšia výborná funkcia, ktorá efektívne predĺži výdrž smartfónu ASUS ZenFone 2, je funkcia Prispôsobený režim. Vďaka nej si môžete nastaviť, aby sa telefón automaticky prepol do šetriaceho režimu. Funkciu môžete aktivovať v Nastaveniach – Správa napájania – Šetrič energie – Prispôsobený režim. Následne si vyberiete, pri akom percente zostávajúcej batérie má byť zvolené nastavenie aktívne.

8.Nezabudnite na externú batériu  

ASUSTipy3_nowatHoci vám uvedené rady pomôžu predĺžiť výdrž smartfónu, batéria má obmedzenú kapacitu. A tú neoklamete. Preto je vhodné so sebou nosiť externý akumulátor, ktorý chýbajúcu „šťavu“ doplní na počkanie. Odporúčame novú power banku ASUS ZenPower. Má rozmery ako kreditná karta, váži iba 215 gramov a s kapacitou 9 600 mAh nabije váš telefón niekoľkokrát za sebou.

 

Značky: