Ako zistiť verziu DirectX?

0

Neoddeliteľná súčasť každého hráča.

Avšak knižnice DirectX sa využívajú aj na audio a podporu ďalšieho hardvéru. Ak máte Windows 10, je pravdepodobné, že sú časťou je verzia 11.3 alebo 12. Ide totiž o štandardné verzie pre tento operačný systém. Pri starších systémoch si až tak istí byť nemusíte.

No podobný princíp platí aj pre staršie systémy. Rovnako ako pre Windows 10, tak aj pre Windows 7 či XP boli pridané verzie týchto knižníc ako základ. Následné aktualizácie boli na vás. Windows 7 mali DirectX 11, so Service Packom 1 bola zvýšená verzia na 11.1.

Ako na to?

  • Najjednoduchší postup je spustiť okno Spustenie cez klávesovú skratku Win + R.
  • Do tohto okna napíšte dxdiag a spustite.
  • Počkajte chvíľu, prvotné spustenie môže trvať niekoľko sekúnd. V zobrazenom okne sa dozviete, akú verziu knižníc Dx máte.

Ak si chcete stiahnuť inštalačný súbor DirectX, je dostupný na tejto stránke.

directx dialog

V spodnej časti okna je zobrazená vaša verzia DirectX

Prečítajte si aj:

Ako opraviť obnovu systému Windows 10?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár