Aktualizácie pre Android sú rýchlejšie a menej otravné

0

Inštalácie, ktoré by vás zbytočne neoberali o čas, nevynucovali si pozornosť a netrvali tak dlho.

Sen, ktorý sa snáď postupne plní a používatelia Androidu budú mať zase o niečo komfortnejšie používanie operačného systému. Mnohí výrobcovia pochopili, že telefón je niečo, čo tvorí celok hardvéru a softvéru. O drahšie telefóny sa starajú dá sa povedať ukážkovo.

Vo veľkej miere to platí aj v segmente strednej triedy. Ak teda váš telefón dostane nejakú aktualizáciu, vo svete Androidu je to veľká udalosť. Keď je ale týchto veľkých udalostí viac, pomaly začínajú byť otravné.

Na smartfóne motorola moto g 5G plus sme si vyskúšali režim inteligentných aktualizácií, ktoré sa vykonajú v čase, keď telefón zväčša nepoužívate. Prebehnú na pozadí, následne stačí reštartovať telefón.

Podobný postup môžete očakávať aj u ďalších výrobcov. Android 11 by mal priniesť zlepšenie aj v prípade veľkých aktualizácií a tých, ktoré vyžadujú špecifický zásah do systému. Navyše bude telefón chrániť pred poškodeným z dôvodu nejakého zlyhania aktualizačného procesu.

Prečítajte si aj:

Dostane Android 11 názov podľa sladkosti?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár