Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V úseku Spišské Vlachy – Margecany premáva náhradná autobusová doprava

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že po nehodovej udalosti súkromného nákladného dopravcu, ku ktorej došlo 16. februára 2019, a ktorá zneprejazdnila železničnú stanicu Krompachy, je organizácia dopravy v súčasnosti nasledovná:

  • V úseku Spišské Vlachy – Margecany je nasadená náhradná autobusová doprava (NAD).
  • Meškanie v súvislosti s poskytovaním NAD sa odhaduje v rozsahu cca 60 min.
  • Odrieknutie vlakov v dotknutých úsekoch nepredpokladáme.
  • Štandardné diaľkové vlaky v smere Bratislava – Košice idú po stanicu Spišské Vlachy, kde je zabezpečený prestup na NAD do Margecian.
  • Súpravy vlakov zo smeru Bratislava – Košice sú „otáčané“ v stanici Spišské Vlachy a súpravy zo smeru Košice – Bratislava sú „otáčané“ v stanici Margecany.
  • Vlaky nočnej diaľkovej dopravy budú vedené odklonom cez Kežmarok a Plaveč.

Pre nehodovú udalosť ZSSK odriekla bez náhrady iba vlak Os 7806 (Košice 07:18 – Poprad-Tatry 09:36), a to v nedeľu 17. 2. 2019 v úseku Margecany – Poprad-Tatry.

ZSSK podľa aktuálnych informácií od správcu infraštruktúry, ktorým sú Železnice Slovenskej republiky, predpokladá, že ani v stredu 20. februára 2019 ešte nepríde k plnohodnotnému obnoveniu dopravy. 

Cestujúcim sa odporúča sledovať internetovú stránku ZSSK, resp. informovať sa v Kontaktnom centre ZSSK na čísle 18 188. Napriek jeho personálnemu posilneniu, je predpoklad, že linka môže byť v špičke preťažená, preto prosíme o pochopenie a trpezlivosť. Cestujúcich ZSSK prosí, aby boli pri cestovaní ohľaduplní k spolucestujúcim a rešpektovali pokyny zamestnancov železníc.

Značky: