Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Opatrovateľky v zahraničí, študenti študujúci v Európe, dovolenkári aj Slováci nakupujúci v zahraničí sa po novom môžu poistiť výhodnejšie
  • Allianz – SP spustila nové celoročné poistenie do Európy s obmedzenou 45-dňovou dĺžkou jedného pobytu
  • Poistenie kryje liečebné náklady až do výšky 220-tisíc eur

Chodievate často na služobné cesty, pracujete v zahraničí ako opatrovateľka či pracovník na stavbe, chodievate nakupovať do susedného Rakúska, Poľska, Maďarska či Česka alebo radi vyrážate na predĺžené víkendy po Európe, lyžovačky či dovolenky k moru? Potom pre vás je určený nový produkt celoročného cestovného poistenia s obmedzeným počtom dní v zahraničí a limitovaným krytím liečebných nákladov. Nové cestovné poistenie platí 12 mesiacov, počas ktorých môžete absolvovať neobmedzený počet ciest s maximálnou dĺžkou jednej cesty 45 dní.

Pre opatrovateľky, cestovateľov aj milovníkov nákupov

Po celoročnom cestovnom poistení bez obmedzenia dĺžky jedného pobytu a krátkodobom 90-dňovom cestovnom poistení ide o ďalší produkt cestovného poistenia, ktorým Allianz – Slovenská poisťovňa reaguje na aktuálne potreby na trhu. „Predstavujeme flexibilné a cenovo výhodné celoročné cestovné poistenie pre klientov, ktorí pracujú v rôznych európskych krajinách a pravidelne sa vracajú domov za svojimi rodinami.  Ide o pomerne veľkú skupinu ľudí, ako napríklad opatrovateľky, stavbári, kamionisti, manažéri firiem, obchodníci a zamestnanci, prípadne občania žijúci v prihraničných oblastiach, ktorí pravidelne chodia na nákupy do susedných krajín. Poistenie je taktiež určené pre klientov, pravidelne cestujúcich po Európe, či už na lyžovačky, na dovolenky k moru alebo predĺžené víkendy, ale aj študentov, študujúcich v niektorej európskej krajine“,  vysvetľuje viceprezident rezortu produktov a upisovania rizík Allianz – SP Jozef Paška.

Poistení v celej Európe

Poistenie platí v celej geografickej časti Európy, teda aj v Turecku, na Ukrajine a v európskej časti Ruska. V rámci poistenia sú automaticky kryté všetky liečebné náklady v zahraničí do výšky 220-tisíc eur. K liečebným nákladom je možné si pripoistiť aj poistenie úrazu, batožiny a poistenie zodpovednosti za škodu. „Keďže takýto produkt cestovného poistenia našim klientom chýbal, od jeho spustenia minulý rok sa stretol s veľkým záujmom klientov,“ dodáva hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.