Alienware predstavil VR ready počítač, ktorý sa zmestí do ruksaku

1

Virtuálne okuliare ako sú Oculus Rift alebo HTC Vive potrebujú na svoju prevádzku naozaj výkonné PC a na prepojenie je potrebný aj poriadne dlhý kábel. To je pre hráčov pomerne nepohodlné, hlavne ak si majú nosiť takýto počítač so sebou. Alienware ukázal na výstave E3 prenosné PC, ktoré je pripravené na virtuálnu realitu a pritom sa dá zbaliť do ruksaku.

Nie je to celkom nový myšlienka, takéto počítače zbalené do ruksaku sme videli u Alienware už predtým, ale nešlo o takto výkonný stroj. Rovnako HP predstavilo prototyp počítača, ktorý je podobne prenosný.

Verzia, ktorú ukázal Alienware na E3 je navrhnutá v spolupráci s VR spoločnosťou nazývanou Zero Latency. V ruksaku je počítač s grafickou kartou AMD RX 480 a novým procesorom navrhnutým pre potreby virtuálnej reality.

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Jeden komentár

  1. Pingback: VR ruksak od MSI je oficiálne realitou | TOUCHIT

Pridaj komentár