Alza.sk vám umožní vrátenie a reklamáciu tovaru prostredníctvom AlzaBoxov. Sieť s viac ako 210 tisíc schránkami na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku sa tak chce byť súčasťou sídelnej infraštruktúry a zvyšovať kvalitu života v okolí.

Univerzálne miesto

Alza.sk rozširuje na Slovensku zákaznícke služby poskytované prostredníctvom siete AlzaBoxov. Po spustení hlasových pokynov a umožnení využívať AlzaBoxy inými dopravcami, prináša teraz možnosť vrátenia či reklamácie zakúpeného tovaru práve cez AlzaBoxy. Službu e-shop pilotne spustil minuloročné leto v Českej republike a u ľudí si okamžite získala obľubu. Počas polročného fungovania ju využilo už vyše 70-tisíc zákazníkov, reklamácie a vratky cez AlzaBoxy teraz tvoria 23 % všetkých prijatých prípadov v Česku.

Konkrétny postup

Postup vrátenia je jednoduchý a služba je úplne zadarmo. Prihlásite sa do svojho účtu na Alza.sk, vyberiete si konkrétny produkt, zvolíte pri ňom možnosť vrátenia či reklamácie a získate číslo svojho prípadu. Ako spôsob odovzdania do Alza.sk stačí vybrať AlzaBox. Potom si buď sami vytlačíte a nalepíte štítok na balíček, prípadne stačí číslo reklamácie viditeľne na balíček napísať. Pri ľubovoľnom AlzaBoxe potom naskenujete štítok, alebo kód na odoslanie zadáte ručne na obrazovku boxu. Takto sa otvorí prázdna schránka, do ktorej balíček stačí vložiť. Po zatvorení dvierok obdržíte upozornenie o tom, že je balíček registrovaný a stav reklamácie môže sledovať v sekcii „Moja reklamácia a vrátenie“.

Aj pre tretie strany

Prostredníctvom AlzaBoxu je možné vrátiť tovar zakúpený na Alza.sk, ktorý je možné do schránky vložiť. Objemné spotrebiče je nutné doručiť na pobočky osobne alebo kuriérom. Do budúcnosti sa plánuje rozšírenie služby aj pre tretie strany Alza, ktoré už do AlzaBoxov doručujú. Aktuálne sú to spoločnosti DPD, Slovak Parcel Servis, DHL, GLS a čoskoro budú nasledovať ďalší dopravcovia, s pomocou ktorých sa doručenie do AlzaBoxu stane univerzálnou službou, dostupnou pre celý trh.

Význam pohodlného doručenia objednávok rastie od začiatku pandémie, teraz volí doručenie cez AlzaBoxy pre svoje objednávky už viac ako 40 % zákazníkov, v niektorých okresoch takmer 70 %.

Zdroje: Alza

Prečítajte si tiež

Značky: