Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dopyt po notebookoch a počítačoch v súvislosti s aktuálnou situáciou v posledných dňoch rastie. Alza.sk tak prichádza s jednoduchým a rýchlym riešením pre firmy a jednotlivcov, ako sa v rámci prevencie pripraviť na prácu z domu.

„Už od decembra 2019 so znepokojením sledujeme vývoj situácie. Pôvodne sa naše obavy týkali možného narušenia dodávok IT a elektroniky do Českej i Slovenskej republiky. V tomto kontexte sme výrazne navýšili skladové zásoby tak, aby sme boli schopní prečkať prípadné výpadky v zásobovaní, ku ktorému celkom určite dôjde v priebehu Q2/2020,“ uviedol obchodný riaditeľ Petr Bena a doplnil: „V posledných dňoch sa naša pozornosť presunula na možný dopad situácie priamo na našich zákazníkov, a to ako z radov firiem, tak jednotlivcov. Už dnes sú tisíce ľudí v domácej karanténe, v drvivej väčšine prípadov bez príznaku choroby a schopní normálne pracovať. Často ale nie sú vybavení na prácu z domu.“

Firmy spravidla riešia problém s rýchlosťou dodania alebo nemajú dostatok prostriedkov pre náhle investície. Navyše v túto chvíľu nie je možné predikovať, či potreba výpočtovej techniky bude stála, alebo pôjde o krátkodobú potrebu v rade niekoľko mesiacov. Preto Alza prichádza s pomocou a pre firmy a jednotlivcov zostavila ponuku pre prácu z domu. Tá spočíva v možnosti krátkodobého prenájmu elektroniky a vo výbere atraktívnych modelov notebookov, monitorov, klávesníc a myší.

Služba Alza NEO (pre firmy a jednotlivcov), ktorá ponúka prenájom produktov (notebook/PC/mobilný telefón, viac tu), je v súvislosti s aktuálnou situáciou mimoriadne skrátená na 4 mesiace (z pôvodných minimálne 18 mesiacov), a to za jednorazový poplatok vo výške dvoch mesačných nájmov navyše, alebo na 8 mesiacov s jedným mesačným nájmom navyše. Užívatelia služby však môžu reagovať flexibilne na svoje potreby a v priebehu prenájmu si produkty ponechať do bežných 18-24 mesiacov pri notebookoch, či 6-12 mesiacov pri mobilných telefónoch. Alza teda ponechá úplne na zákazníkoch, ako sa rozhodnú, a toto rozhodnutie nie je potrebné urobiť dopredu, ale podľa vývoja situácie a ich potrieb. Všetky notebooky majú v cene prenájmu Office 365 a MS Teams, zamestnanec teda môže rovno začať pracovať.

Pre jednotlivcov je zostavený praktický výber atraktívnych modelov notebookov, monitorov, klávesníc a myší. Pre firmy je pripravený výber takmer z 800 produktov, stačí sa zaregistrovať (prípadne prihlásiť k svojmu B2B účtu) na Alza.sk. Experti sa zamerali na výber produktov so zaujímavými cenami.

Alza navyše ponúka najširšiu ponuku notebookov, monitorov, klávesníc a myší ihneď k odberu, teda k dodaniu priamo v deň objednania. Tovar okamžite k odberu je prehľadne uvedený tu, stačí vybrať lokalitu.

Viac k novým podmienkam AlzaNEO

Značky: