Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Alza v spolupráci s integrátorom Balíkobot prevádzkujúcim platformu Lockers.ai sprístupňujú kapacitu siete AlzaBoxov dopravcom aj záujemcom z radov e-shopov. Všetci partneri napojení na Balíkobot a zákazníci tisícov e-shopov v Česku aj na Slovensku si tak môžu nechať svoje zásielky doručiť do najrobustnejšej siete boxov s viac ako 100 tisícmi výdajných schránok rozmiestnených naprieč obomi krajinami.

Alza a Balíkobot spoločne zapojili sieť výdajných AlzaBoxov do platformy Lockers.ai. Spolupráca oboch firiem prinesie skvalitnenie doručovacích služieb pre zákazníkov viacerých ako 2 500 subjektov spolupracujúcich s technologicko-logistickým integrátorom Balíkobot, ale najmä pre zákazníkov e-shopov. Tí tak dostávajú k dispozícii cez 1 000 nových výdajných miest s počtom výdajných schránok viac ako 100 000.

„Naším cieľom je, aby AlzaBoxy boli čo najdostupnejšie pre čo najviac ľudí. Zákazníci stále viac uprednostňujú osobné vyzdvihnutie objednávok, najme kvôli časovej slobode, bezpečnosti a možnosti voľby. Vďaka spojeniu s Lockers.ai môžeme AlzaBoxy otvoriť ďalším hráčom na poli e-commerce a umožniť doručenie tovaru do AlzaBoxov z niekoľkých tisíc českých a slovenských e-shopov. Zákazníci si teda budú môcť nechať doručiť svoje objednávky do najrobustnejšej a najhustejšej siete výdajných boxov na trhu, čítajúcej viac ako 1 000 výdajných miest,“ uviedol Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility managementu Alza.cz.

„Toto unikátne spojenie zrýchli pre našich partnerov doručenie a rozšíri počet miest, kde si ich zákazníci môžu tovar vyzdvihnúť podľa svojich časových možností, bez čakania a bez obmedzenia otváracími hodinami,“ hovorí Martin Coufal z Lockers.ai. „Behom jari sme AlzaBoxy úspešne integrovali do Lockers.ai a všetky funkcionality testovali, teraz ich postupne spúšťame tak, aby na jeseň bolo cez Lockers.ai dostupných všetkých plánovaných 1 500 AlzaBoxov s ich výdajnými schránkami s počtom 150 tisíc,“ upresnil Coufal.

Alza.cz od začiatku minulého roka kapacitu svojej siete výdajných boxov viac ako päťnásobne zvýšila na aktuálnych viac ako 100 tisíc disponibilných schránok. Do polovice budúceho roka chce najväčší český e-shop toto číslo strojnásobiť a prevádzkovať cez 3 000 AlzaBoxov v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Obľuba doručovania do výdajných AlzaBoxov neustále rastie. Navyšovanie kapacity siete a jednoduchosť vyzdvihnutia zároveň postupne mení zákaznícke správanie. Zákazníci si uvedomili, že už nemusia prispôsobovať svoj denný program času príchodu kuriéra so zásielkou alebo otváracím hodinám výdajného miesta, ale môžu si svoju zásielku prevziať bez čakania v rade behom niekoľko málo sekúnd. Od začiatku minulého roku predstavoval podiel zásielok doručených do AlzaBoxov 6 %, teraz sa takto doručuje každá tretia zásielka z e-shopu Alza.

Výhodou AlzaBoxov je, že zákazník na samotné vyzdvihnutie vôbec nič nepotrebuje. Dokáže ich obslúžiť úplne každý od malého dieťaťa až po seniora, a nepotrebuje k tomu ani smartfón alebo technické zručnosti. Dokonca nemusí ani platiť vopred, pretože platbu umožňuje samotný box. Celý proces je rovnako jednoduchý ako výber peňazí z bankomatu.

Značky: