Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Alza navyšuje počet dopravcov využívajúcich sieť AlzaBoxov na doručovanie zásielok. Po pilotnom otestovaní na Slovensku celoplošne napája spoločnosť DPD. Táto spolupráca umožňuje zákazníkom balíkového prepravcu využívať ďalší pohodlný spôsob doručenia.

Alza privítala do svojej otvorenej platformy výdajných boxov ďalšieho partnera, kuriérsku spoločnosť DPD. „Veľmi nás teší, že po pilotnom testovaní sa spoločnosť DPD začiatkom mája napojila na celú sieť AlzaBoxov na Slovensku a stala sa našim ďalším významným externým partnerom. Veríme, že táto forma spolupráce je budúcnosťou doručovania, kedy kapacitu jedného boxu naplno využije viac dodávateľov,“ hovorí Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility Alza.sk a dopĺňa: „Už teraz balíčky tretích strán v počte tisícok kusov tvoria denne významný podiel na celkovom objeme zásielok doručovaných cez AlzaBoxy. Dve tretiny doručených balíčkov sú stále zásielky z nášho e-shopu, ale touto rýchlosťou sa pomer v dohľadnej dobe výrazne zmení.“

Aktuálne zásielky tretích strán tvorí až 30 % doručených balíčkov v tejto sieti. AlzaBoxy na Slovensku disponujú mesačnou doručovacou kapacitou viac ako 1,6 milióna balíčkov. Podľa prieskumu medzi zákazníkmi e-shopu dve tretiny opýtaných považujú AlzaBox za najobľúbenejší spôsob dopravy, a to najmä vďaka časovej flexibilite, jednoduchosti a rýchlosti dodania. V niektorých regiónoch mieri do boxov viac ako 70 % zásielok.
„Potvrdzuje sa tým náš predpoklad, že výdajné boxy vďaka svojej pohodlnosti a časovej flexibilite predstavujú idéalne riešenie logistiky,“ dodáva Moudřík. „Ich popularita medzi zákazníkmi neustále rastie, rovnako tak ako medzi dopravcami, ktorí tak rozširujú možnosti doručenia pre svojich zákazníkov,“ uzatvára.

Alza.sk rozširovaním partnerskej siete pracuje na tom, aby sa jej výdajné boxy stali neoddeliteľnou súčasťou inteligentnej mestskej infraštruktúry a prispievali k zvýšeniu kvality života obyvateľov v ich okolí, a to najmä v menších obciach. Postupne sa tak nielen maximálne využíva vytvorená doručovacia kapacita, ale aj sa znižuje dopravnú záťaž, smog a hluk. Už pred minuloročnými Vianocami začala do AlzaBoxov doručovať spoločnosť Slovak Parcel Service.

Značky: