Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Značka Republic of Gamers (ROG) uviedla svoj vlastný film For Those Who Dare s piatimi ambasádormi ROG v hlavnej úlohe, ktorí vo filme opisujú svoju snahu dosiahnuť dokonalosť. Natáčalo sa v Londýne a kompletne bez kaskadérov, a to aj napriek tomu, že film obsahuje scény so skutočným ohnivým kruhom alebo triky na skejtborde vo veľkej výške. ROG čoskoro zverejní scény zo zákulisia natáčania filmu For Those Who Dare.

Doteraz najambicióznejší film od ROG

Päť ambasádorov – Asa Butterfield, Nyjah Huston, Karl-Anthony Towns, Alan Walker a najnovšia tvár ROG, Son Heung-Min – sa vo filme For Those Who Dare zaoberajú fenoménom strachu a tým, ako ho prekonať. Vo filme sa objavujú témy ako očakávania, tréma a potenciálne zranenie. Film využíva jedinečné obrazy a kaskadérske kúsky, aby zistil, ako členovia ROG All-stars prekonávajú svoje obavy. ROG nečerpá silu z toho, že by jeho členovia necítili strach, ale práve preto, že majú odvahu ho prekonávať.

Film sa natáčal v Londýne v spolupráci s produkčnou spoločnosťou The Mill a využíva akčné efekty vrátane ohnivého kruhu s benzínom a skutočných skokov na skejtborde cez viac ako dvojmetrový plot obklopený ostnatým drôtom, aby ukázal, ako ďaleko sú ambasádori ROG ochotní zájsť v honbe za dokonalosťou. Sú to naozaj „Tí, ktorí sa odvážia“.

„Sme nesmierne hrdí na to, že môžeme predstaviť projekt, na ktorom sme pracovali niekoľko posledných mesiacov. Značka ROG sa vždy snažila stelesniť slogan ,For Those Who Dare‘ (Pre tých, ktorí sa odvážia), a to nielen prostredníctvom našich produktov, ale aj ambasádorov, ktorí nás reprezentujú,“ uviedol Galip Fu, Global Consumer Marketing Director ROG. „Dúfame, že uvedením tohto filmu pozveme našich divákov do sveta ROG a ukážeme im, čo znamená odvážiť sa prekonávať prekážky.“

ROG spája

ROG vyrába počítače pre hráčov, ale nie všetci hráči sú rovnakí. Vo filme vystupujú Karl-Anthony Towns s notebookom Strix SCAR, Nyjah Huston s notebookom Strix G, Asa Butterfield so zariadením Flow Z13, Alan Walker s notebookom Zephyrus G14 a Son Heung-Min s Flow X16. Bez ohľadu na to, ako jednotliví hráči pristupujú k hraniu, ROG dokáže všetkým ponúknuť notebook, ktorý zodpovedá ich štýlu. „Vždy hľadám nejaké nové technológie a inovácie a zdá sa, že ROG je v tomto smere výrazne popredu,“ povedal A. Butterfield.

Vzhľadom na to, že jednotliví členovia ROG tímu pochádzajú z rôznych kútov sveta a majú mimoriadne nabitý program, bolo náročné zladiť ich natáčanie v Londýne. Son Heung-Min a Asa Butterfield pôsobia v Spojenom kráľovstve a vďaka prestávke medzi sezónami sa mohli zapojiť aj Nyjah Huston a Karl-Anthony Towns. Napriek sezóne hudobných festivalov sa ROG podarilo získať na natáčanie DJ-a Alana Walkera.

Strach je pre tieto legendy iba prekážkou, ktorú treba prekonať. Všetky kaskadérske kúsky vznikli bez dablérov, a to vrátane ohnivého kruhu a skoku na skejtborde cez plot obklopený ostnatým drôtom. „Rád robím natáčania, pri ktorých si môžem poriadne zaskejtovať. Vždy je zábava, keď môžem spojiť to, čo robím ako skejtbordista, so značkou, ako je ROG,“ povedal N. Huston. Tieto hviezdy prekonali všetky prekážky, ktoré im stáli v ceste, ako praví ambasádori ROG.

Scény zo zákulisia

Keďže ide o doteraz najambicióznejší filmový projekt značky ROG, vedeli sme, že potrebujeme mimoriadneho partnera. The Mill je globálnym kreatívnym partnerom agentúr, produkčných spoločností a značiek. ROG si pre tento rozsiahly projekt zvolil The Mill ako overeného špecialistu na vizuálne efekty, kreatívnu produkciu a dizajn používateľských zážitkov. The Mill má taktiež predchádzajúce skúsenosti s prácou na celovečerných filmoch, ako je Gladiátor, za ktorý získal Oscara.

Štáb počas natáčania nahral množstvo záberov zo zákulisia. Tieto klipy budú zverejnené v blízkej budúcnosti a komunita v nich uvidí zábavnejšiu stránku ROG ambasádorov. ROG takisto pripravil exkluzívne rozhovory s každým členom, čo umožní hráčom nahliadnuť do herného štýlu ich obľúbených ambasádorov. „Myslím, že tento projekt je úžasný a dáva každému možnosť skutočne prepojiť všetky fanúšikovské základne a ukázať im, aká skvelá je značka ROG,“ povedal K.-A. Towns.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.