VIDEO: Android 7.0 už aj na Raspberry Pi 3

0

Pred časom sme na našom webe uviedli správu o tom, že na Raspberry Pi 3 by mohol fungovať Android 7.0. Potvrdilo sa.

Tento systém je dostupný pre niektoré Nexusy, tablet Google Pixel C alebo najbližšie pre telefón LG V20. Ak ste nedočkaví a chcete mať skúsenosť s týmto systémom skôr, je tu možnosť nainštalovať ho na Raspberry Pi 3. Port je k dispozícii na stiahnutie.

IMG_4090_nowat

Minipočítač Pi 3 sa dá u nás kúpiť zhruba za 50 EUR

Nová verzia nanešťastie ešte trpí rôznymi neduhmi a stále sú tu problémy s výkonom a stabilitou. To znamená, že niektoré funkcie ako napríklad split-screen režim ešte nefunguje na desktopových zariadeniach. Kým Google nevydá oficiálnu distribúciu pre Pi 3, zostáva použiť aktuálne buildy, určené viac na skúmanie systému a pokusy, ako vážnejšie použitie. Raspberry Pi je platforma, na ktorej môžete ísť s Androidom až do verzie 2.3 Gingerbread.

Zdroj: The Next Web

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár