Prešla dlhšia doba od posledného vydania verzie Android x86, ale aj naďalej je tento projekt nažive a napreduje.

Ak nie ste s ním oboznámení, tak v krátkosti vám ho predstavíme. Systém Android x86 je portom systému Android pre počítače, pričom počítače so systémom x86 nemajú takmer žiadnu zmenu v používateľskom rozhraní. Prvý stabilný port Android 7.1 bol práve vypustený, takže si môžete vychutnať Android Nougat aj vo svojom PC, alebo virtuálnom počítači podľa vlastných preferencií.

K dispozícii boli dve predchádzajúce vydania pre systém Android x86 7.1, jeden v júni 2017 a druhý v októbri. Teraz projekt získal potrebnú stabilitu a verzia 7.1 je dostatočne stabilná pre väčšinu používateľov.

Android x86 inštalátor bol podstatne vylepšený, vrátane opravy veľa chyb.Podľa prvých informácií je fungovanie Androidu x86 bezproblémové. Vývojári dokonca zaradili funkciu na paneli úloh pre vyvolanie funkcií spúšťača, takže môžete jednoducho využívať aj funkcie systému práce s viacerými oknami z verzie Android 7.1. Obchod Play funguje bez problémov. Bohužiaľ, stále nie je jednoduchá práca s navigačnou lištou a jej zákazom.Aplikáciu Android x86 môžete prevziať pre 32-bitové aj 64-bitové počítače. 

Link pre stiahnutie Android x86.

zdroj: androidpolice

Prečítajte si aj:

Android telefóny odosielajú dáta o polohe aj keď nechcete

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.