AOC 16T2 je atypický monitor. Má uhlopriečku iba 15,6 palca, kompaktné rozmery s hrúbkou 9 mm a hmotnosť pod 1,2 kg.

Tradičný stojan v jeho výbave nenájdete, pretože na túto funkciu slúži ochranný obal, ktorý umožňuje jeho pohodlné a bezpečné prenášanie. Monitor využíva IPS panel a ponúka rozlíšenie Full HD so 60 Hz obnovovacou frekvenciou.

AOC 16T2 je monitor na cesty, ktorý pomocou USB-C portu pripojíte k mobilným zariadeniam, či už ide o smartfóny, tablety alebo notebooky. Pomocou USB kábla môžete získať aj funkciu dotykového ovládania. K dispozícii sú celkovo dva USB-C porty. Prepojenie zariadení je takisto možné prostredníctvom HDMI kábla, prenosný monitor obsahuje Micro-HDMI port. V takomto prípade je potrebné prepojiť obe zariadenia aj cez USB kábel, ak chcete využívať dotykové ovládanie.

Počas testovania sme namerali maximálny jas na úrovni 236 cd/m2, monitor pokrýva 55 % farebného priestoru sRGB. Jeho hlavná výhoda však spočíva v prenosnosti, na cestách si vďaka nemu môžete jednoducho a pohodlne rozšíriť zobrazovaciu plochu mobilného zariadenia. AOC 16T2 má vo výbave 8000 mAh batériu, pomocou nej je možné nabíjať aj iné zariadenia. Výdrž v režime na batériu dosahuje približne 4 hodiny.

Kompaktný monitor je možné používať aj v režime na výšku a pokiaľ ho nechcete nosiť so sebou na cesty, môžete ho jednoducho pripevniť na stenu pomocou VESA držiaka s rozmermi 75 × 75 mm, resp. 100 × 100 mm. Súčasťou výbavy sú dva 1 W reproduktory.

thumbs-up-icon

Výhody

  • prenosné riešenie
  • nabije aj ostatné zariadenia

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • nižší maximálny jas
  • slabšia vernosť zobrazených farieb

Verdikt

AOC 16T2 je atypický monitor, ktorý cieli na používateľov s potrebou rozšíriť si obrazovku notebooku počas cestovania. Špecifické využitie však môže mať aj doma alebo vo firme či v obchode, keď ho napríklad pripevníte na stenu.

Cena: 280 €

Zapožičal: AOC

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit