Aplikácia Lidl Plus prináša aktuálne viaceré možnosti využitia a môžete s ňou reálne ušetriť. Pozitívnou správou je, že v aplikácii máte teraz kupóny, ktoré môžete využiť na zvýhodnený nákup.

Aplikáciu Lidl Plus nájdete v aplikačných obchodoch pre Android a iOS. Na jej používanie síce nie je nevyhnutné registrovať sa, ale registrácia sa vám oplatí na to, aby ste využívali všetky výhody. Táto registrácia je hotová za pár minút, zadávate vaše bežné údaje a mailovú adresu.

Google Play
App Store

V aplikácii nájdete prehľad zliav, aktuálny leták, rôzne akciové ponuky a tiež si tu zaznamenávate váš nákup.

Zakladné rozhranie aplikácie Lidl Plus

Základné rozhranie aplikácie Lidl Plus

Plastová vernostná karta, ktorú by ste museli so sebou nosiť v peňaženke je takto už minulosťou. Teraz ju máte priamo v smartfóne a je veľmi pravdepodobné, že smartfón si pri návšteve predajne Lidl nezabudnete doma. Na rozdiel od plastovej karty.

Karta Lidl Plus

Karta Lidl Plus

Pri nákupe v Lidl si tak naskenujete digitálnu kartu priamo zo smartfónu, pričom si zobrazíte QR kód a ten sami načítate pri pokladni. Jas displeja sa pritom automaticky zvýši, čím odpadá časť problémov s načítaním kódu. Je výhodné, že načítavanie digitálnej karty si realizujete sami, nedávate totiž smartfón z ruky a ani nezdržujete ostatných nakupujúcich. Za každé naskenovanie Lidl karty pri pokladni pritom získavate stierací žreb.

Aplikácia slúži aj na zobrazovanie zliav u partnerov značiek ako Flixbus, Martinus, Union Poisťovňa či Fax Copy.

Zľavy u partnerov Lidl

Zľavy u partnerov Lidl

Wi-Fi zadarmo

Aplikácia Lidl Plus má až 50 % aktívnych používateľov, teda každý druhý používateľ si ju naštartuje. Funguje síce aj v off-line režime, ale vtedy funguje len v obmedzenom režime. Na to, aby ste využili všetky výhody už internet potrebný je. A aby ste pritom nemuseli míňať svoje mobilné dáta, vo všetkých predajniach Lidl na celom Slovensku je už dnes Wi-Fi zadarmo. Táto sieť je bez hesla, treba ale súhlasiť s podmienkami používania.

V každej predajni Lidl na Slovensku je teraz Wi-Fi zadarmo

V každej predajni Lidl na Slovensku je teraz Wi-Fi zadarmo

Okrem aplikácie Lidl Plus si môžete cez ňu pozrieť aj aktuálne správy, športové výsledky, skontrolovať poštu a pod. Tiež môžete na tomto internete využívať sociálne siete a napr. sa pochváliť so svojím nákupom alebo si cez internet zadarmo zavolať. Niektoré stránky s nevhodným obsahom sú však blokované. Patria sem napr. stránky s obsahom pre dospelých. Toto blokovanie je dnes štandardnou súčasťou nielen tohto reťazca. Pristupujú k nemu viaceré  spoločnosti, napr. hotely alebo dopravní prepravcovia.

Rovnako viete cez mobilný telefón v predajniach Lidl aj platiť. Lidl pritom patrí medzi prvých obchodníkov, ktorí v apríli 2020 zrealizovali zvýšenie limitu na bezkontaktné transakcie z 20 na 50 eur.

Kupóny

Hlavnou výhodou používania aplikácie Lidl Plus sú z nášho pohľadu kupóny. Tie sa priebežne menia a takto dokážete výrazne ušetriť. Odporúčame vám sledovať kupóny v aplikácii, lebo takto vo výsledku môžete celkom ušetriť – na niektoré tovary sú to zľavy v hodnote desiatok percent z plnej sumy. Kupóny sa netýkajú už len potravinárskeho tovaru, ale nájdeme aj zľavy napr. na vrecia na odpad. V aplikácii sa pritom zobrazuje sumár nákupu a aj to, koľko ste pri danom nákupe ušetrili.

Kupóny v aplikácii Lidl Plus si určite prezrite

Kupóny v aplikácii Lidl Plus si určite prezrite

Ako je to v zahraničí?

Vo všetkých krajinách, kde je funguje Lidl je možné použiť aplikáciu Lidl Plus. Ak teda budete mať príležitosť nakupovať napríklad Rakúsku, Taliansku alebo povedzme v Nemecku, stačí v aplikácii zmeniť krajinu a fungujete s aplikáciou plnohodnotne.

Vernostné nákupy a výhody programu Lidl Plus budete využívať aj tam. Avšak nefunguje akýsi roaming, teda dosiahnuté výhody treba čerpať v príslušnej krajine, kde ste výhody nazbierali.

Letáky patria už skôr do minulosti

Lidl zrušil distribúciu letákov priamo do domácností. Cieľom je šetrenie životného prostredia a tento reťazec preferuje digitálnu podobu letákov. Výhody pre zákazníka tak naplno poskytuje cez aplikáciu Lidl Plus. Prelistovať si leták sa vám oplatí, lebo práve tu rýchlo zistíte, čo všetko je lacnejšie.

 

Letáky teraz v digitálnej podobe priamo v aplikácii

Letáky teraz v digitálnej podobe priamo v aplikácii

Papierové letáky stále existujú, ale priamo v predajni a sú určené pre skupinu zákazníkov, ktorí digitálnu verziu nechcú používať. Títo majú možnosť listovať si v papierovej podobe, na využitie výhod však treba aplikáciu Lidl Plus.

Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie Lidl pre TOUCHIT uviedol aj detaily o používaní aplikácie: „Vekové skupiny 18-29, 30-39, 40-49 sú tu veľmi vyrovnané. Zatiaľ registrujeme menej zákazníkov vo vekových skupinách 50+. Aplikáciu využívajú viac ženy.

Rovnaké konto, aké sa používa pre aplikáciu Lidl Plus sa dá využiť aj pre nákup v eShope Lidl. Aplikácia navyše umožní aj vyhľadať predajňu Lidl na mape a máte aj možnosť sa k nej navigovať.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.