AirPodsy, ktoré vyzerajú trochu inak. Max ako maximálna veľkosť a nakoniec aj hmotnosť.

Slúchadlá, ktoré si fanúšikovia Applu vychutnajú naplno. Určené sú ale aj pre ostatných používateľov, napríklad vo svete Androidu alebo Windows.

Pozrite si unboxing video alebo priamo na našom YouTube kanáli.

O čo Applu ide?

Spojenie s Beats je síce fajn, no teraz si fanúšikovia značky prídu na svoje so skutočnými applovskými slúchadlami vo forme veľké rozmeru. Majú veľké mušle a zakryjú vám celé ucho. Konštrukčne sú spracované precízne, avšak sú aj ťažšie a hmotnosť 385 gramov je poznať. Viac je to ale poznať v ruke ako na hlave. Vyvážené sú tak, aby vás nijako netlačili.

Prísť na trh s veľkými slúchadlami je správny krok a ako obvykle máte niečo navyše, zároveň ale plne odpovedajú štýlu produktov tejto značky.

Zaujímavosťou je, že na nich nemáte žiadne logo. Nakoniec mne tu nič také ako logo nechýba a prémiový produkt ich nepotrebuje. Dizajn je svieži, technologický a zároveň decentný. Toto sa podarilo a vyzerajú nádherne. Keď si kúpite niektorý z nových iPadov alebo iPhonov ešte máte možnosť slúchadlá zladiť s farbou svojich zariadení. Ja som testoval čierne, no pokojne si kúpite aj zelenkasté alebo napríklad ružové.

Ako sa používajú

Presne tak, ako by ste čakali od moderného a bezchybného produktu. Stačí vybrať zo škatule a vytiahnuť z ochranného obalu Smart Case. Pripravené na párovanie. Telefón ich rozpozná a môžete počúvať hudbu. Na uši sadnú ako uliate a na hlave ani nepôsobia tak ako v ruke. Sú oceľové, čo je absolútne výborné z hľadiska trvácnosti. Predsa len pri cene 629 eur chcete, aby vydržali čo najviac.

Ovládanie je na hornej strane pravej mušle. Veľmi sa mi páčilo ovládanie cez Digital Crown. Pri úprave hlasitosti otáčaním tohto kolieska, počujete jemné a naozaj nerušivé klikanie. Tí, čo používate hodinky od Applu, viete ako toto koliesko funguje. Tlačidlom vedľa zase prepínate režimy aktívneho odhlučnenia a priepustnosti okolitého hluku. Koliesko reaguje aj na stlačenie resp. počet rýchlych stlačení a tak sa s ním dajú ovládať hudba aj hovory. Naozaj vynikajúci systém.

Nosenie je pohodlné aj vďaka náušníkom z pamäťovej peny. Celkovo sú navrhnuté tak, aby sa dali nosiť po dlhšiu dobu. Myslím, že nadmernej únavy z ich nosenia sa obávať netreba. Hoci pri prvom rozbaľovaní to tak bude pôsobiť.

Na jedno nabitie vydržia do 20 hodín za 5 minút nabíjania sú použiteľné na 1,5 hodiny. Čiže opäť praktické. Stačí ich počas obednej pauzy zložiť z uší, nabiť a máte dostatok energie na niekoľko hodín.

Puzdro ich síce nechráni celé, no ochráni hliníkové mušle, ktoré by mohli byť náchylné na poškriabanie. Toto nemám vyskúšané a tak to neviem posúdiť. Možno je opracovanie tak trvácne, že znaky používania na mušliach nebudú vidieť alebo len minimálne. Toto uvidíme, až po niekoľkých mesiacoch používania.

Slúchadlá ako také sa nevypínajú ale vložením do Smart Case sa prepnú do super úsporného režimu. Je to stav podobný vypnutiu. Potom ich stačí len vybrať a takmer okamžite sa pripoja k telefónu. Takto majú fungovať bezdrôtové slúchadlá. Ale aby som nekrivdil ostatným značkám – mnohé už takto fungujú a celkovo je použitie Bluetooth viac-menej bez problémov.

Zvuk

Možno sa dočítate o tom, že slúchadlá nie sú určené pre audiofilov. Môžeme sa o tom baviť a rozoberať, kto presne je audiofil. Ak je to človek, ktorý čaká špičkový zvuk, tieto slúchadlá sú pre neho. Apple použil vlastný čip H1, čo nie je nič výnimočné, aj Sony či Panasonic používajú vlastné čipy. V každom prípade je tu technológia Adaptive EQ, ktorá je určená na to, aby ste počuli kvalitný a vyrovnaný zvuk pri nižšej aj vyššej hlasitosti. Dobre to poznáte sami a ak chcete zo slúchadiel niečo vyžmýkať, musíte im zvýšiť hlasitosť. V opačnom prípade sa niektoré tóny strácajú resp. vy ich nie ste schopný tak zachytiť.

Tu je vynikajúci zvuk pri každej hlasitosti. Po zvukovej stránke ich odporúčame a skutočne dostávate zvuk hodný tejto cenovej kategórie. Akousi unikátnosťou je tu Spatial Audio, čo je generovanie priestorového zvuku na základe toho, ako hýbete hlavou. V slúchadlách je gyroskop a tak hoci sa film a poloha notebooku nemení ale vy ak otočíte hlavou zvuk sa bude prispôsobovať vašej polohe.

thumbs-up-icon

Výhody

  • Futuristický dizajn k obleku aj havajskej košeli
  • Najlepšie ovládanie, aké som kedy na slúchadlách videl
  • Vykreslenie a detailnosť zvuku
  • Sila aktívneho odhlučnenia
  • Funkcia priestorového audia

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Subjektívne obavy z ošúchania vonkajšej strany mušlí, nemusia sa naplniť

Verdikt

Apple AirPods Max sú výborné. Úplne úprimne. A to som sa na ne pozeral najprv s akousi nedôverou. Nebude to predsa dobré len preto lebo to má logo Apple. Vlastne logo na nich ani nemáte :-). Sú drahšie ale nie veľmi odlišne od konkurencie, ktorá ponúka podobne zamerané slúchadlá v tomto segmente.

Ak máte peniaze na tieto slúchadlá, odporúčam ich kúpiť. Ak ste applista, tak dvojnásobne. Ale aj pre použitie s iným zariadením ako iPhonom, macom či iPadom sú vynikajúce. Nabíjajú sa cez Lightning konektor.

Slúchadlá sa budú dať zakúpiť v obchode istores.sk.

Fotografie: Ondrej Macko

Prečítajte si aj:

iPhone 12: Toto je iPhone pre masy (RECENZIA)

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.