Apple AirTag: Dlho očakávaný mini lokalizátor je oficiálne predstavený

0

O tomto zariadení sa hovorí tak dlho, že sme už iba s malou dušičkou očakávali jeho reálny príchod.  

Stalo sa a mini jablčný lokalizátor „Apple AirTag“ je oficiálne predstavený. Ide o malý puk s jednoduchým dizajnom, pričom si na jeho vrchnú časť môžete nechať vygravírovať obľúbené emoji alebo čokoľvek iné vám napadne. Elementárnou funkciou tohoto zariadenia je lokalizácia vecí, na ktorých je pripevnený, napr. kľúče, taška, kabelka, batoh a pod. Fantázii sa medze nekladú.

Apple AirTag

Apple AirTag

Základným komunikačným prvkom je Bluetooth, no Apple celý komunikačný protokol ešte vylepšil a označuje ho ako Precision finding. Samozrejmosťou je aj prepracované zabezpečenie, aby vás nemohol nikto sledovať, resp. vaše zariadenia a samotný AirTag. Okrem toho bude tento lokalizátor reagovať aj na to vibrácie/pohyby, takže poslúži aj ako jednoduchý bezpečnostný prvok.

Lokalizátor prepojíte s aplikáciou nájsť („Find my“) a následne získavate okamžitý prehľad o tom, kde sa Apple AirTag nachádza. Páči sa nám nové prostredie aplikácie, resp. časti zameranej na AirTag, ku ktorému sa môžete nechať veľmi jednoducho navigovať, ako v bežnej navigácii.

Pekne spracované a užitočné zariadenie. Treba však dodať, že takéto zariadenie nie je ničím prevratným, konkurencia má podobné zariadenia už dlhšie. Okrem samotného AirTagu Apple predstavil aj rôzne doplnky, vďaka ktorým ho môžete pohodlne pripnúť na akékoľvek zariadenie alebo vec.

Apple AirTag bude stáť 35 eur, no vybrať si môžete aj extra balenie, v ktorom sa nachádzajú štyri kusy za výhodnejšiu cenu 119 eur.

Zdroj: Apple

Prečítajte si aj:

Na toto sme čakali! Apple predstavil komplexne prepracovaný 24“ iMac s M1 procesorom

Značky:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár