Už dnes podvečer, o 19:00 nášho času, Apple predstaví viacero nových zariadení. Podstatou večera budú nové iPhony, ale chýbať by nemali ani inovované Apple Watch a iPad Pro.  

Aj tento Special Event (alebo skôr veľmi dôležitý “Apple Day”) bude prebiehať na známom mieste – Steve Jobs Theater a samozrejmosťou bude aj živý prenos z tejto akcie, ktorý budeme pozorne sledovať a môžete ho online sledovať aj vy! 

Ako sledovať priamy prenos z predstavenia noviniek?  

Každému, kto chce pozerať tlačovú konferenciu naživo, dávame do pozornosti nasledujúci odkaz – https://www.apple.com/apple-events. Prostredníctvom neho môžete sledovať predstavenie noviniek v priamom prenose. 

Budú nové iPhony vyzerať takto? To sa dozvieme už dnes večer!

V prípade, že tento event sledovať nechcete alebo nemáte čas, tak si ešte dnes večer môžete na našom webe prečítať kompletné zhrnutie všetkých predstavených noviniek. Novinkám sa budeme venovať aj nasledujúce dni, tak nás určite sledujte. 

Najdôležitejší “jablčný večer” začína o 19:00 nášho času a bude trvať dve hodiny. Do pozornosti dávame aj hardvérové a softvérové požiadavky – k sledovaniu budete potrebovať prehliadač Safari na zariadeniach so systémom iOS a macOS alebo Microsoft Edge v prípade počítačov s Windows 10. Používatelia systému Linux môžu využiť aktuálne verzie prehliadačov Chrome a Firefox. Prípadne môžete sledovať aj prostredníctvom Apple TV, ak toto zariadenie vlastníte. 

Novinka! Apple sa rozhodol po prvýkrát streamovať svoj Special Event aj na YouTube 

Živý prenos z konferencie tak budete môcť veľmi jednoducho sledovať aj prostredníctvom YouTube. Toto doposiaľ nebolo možné a Applu za tento krok dávame palec hore. Predpokladá sa, že týmto spôsobom priláka k online sledovaniu konferencie viac divákov. Streamovanie na YouTube začína v rovnakom čase, teda o 19:00 – LIVE STREAM.  

Krátka rekapitulácia zariadení a noviniek, ktoré by dnes mali byť predstavené 

Najočakávanejšími zariadeniami sú, pochopiteľne, nové iPhony. Podľa rôznych informácií a špekulácií by sme sa mali dočkať viacerých modelov, resp. kompletnej zostavy nástupcov aktuálnych zariadení – základ by mal tvoriť nástupca iPhonu XR (nové označenia nebudeme špecifikovať, aby v tom nebol zmätok), ktorý bude mať dva snímače na zadnej strane, lepšiu batériu, výkonnejší čipset A13 s novým koprocesorom (Rose, R1 alebo R13), ktorý má byť podstatne vylepšený. Veľa sa hovorí aj o reverznom nabíjaní, tak sme zvedaví, ako to bude v skutočnosti. Ak to bude realitou, tak si pomocou iPhonu nabijeme Apple Watch alebo Air Pods 

Nástupcovia iPhonu XS a XS Max budú všetko, čo sme uviedli vyššie a k tomu množstvo prvkov a funkcií navyše. Hlavným ťahákom vlajkovej lode bude fotoaparát! Ten  mať 3 hlavné snímače, vrátane širokouhlého a ponúkať by mal extrémnu kvalitu fotografií a nepochybne aj videa. Hovorí sa aj o rôznych foto/video funkciách, ktoré by mali úzko spolupracovať s umelou inteligenciou a rozšírenou realitou (zmena pozadia v reálnom čase? No uvidíme). Samozrejmosťou bude slušný nárast výkonu, jemné navýšenie kapacity RAM a zmena dizajnu zadnej časti 

Dizajn je však stále otázny, a tak sme naozaj zvedaví, ako bude v skutočnosti nový iPhone vyzerať. Zaujímavosťou je, že logo Apple sa má presunúť priamo do stredu zariadenia. Áno, aj v roku 2019 budeme iPhony nabíjať prostredníctvom Lightning konektoru, ale možno sa dočkáme rýchlejšej nabíjačky v balení.  

Čo sa týka Apple Watch Series 5, tak tie by mali priniesť nové “Health” funkcie. Apple do vývoja sledovania zdravia tlačí nemalé peniaze, a tak je veľkou záhadou, čo nová generácia prinesie. Hovorí sa o monitorovaní krvného tlaku a sledovaní cukru v krvi. Ako? Nevieme! Ale mohlo by to byť zaujímavé. Veľmi nás však poteší, keby začali tieto smart hodinky monitorovať aj spánok – natívne. Zlepšiť by sa mala aj výdrž na jedno nabitie, ako aj rýchlosť samotného nabíjania. Dizajn bude veľmi podobný 4. generácii a vyrábať by sa mali aj s oceľovým a keramickým puzdrom.  

Na záver by sme (čisto teoreticky) mohli vidieť aj inovovaný iPad Pro a 16” MacBook Pro, o ktorom sa hovorí už veľmi dlho. Každopádne si myslíme, že Apple to nebude siliť a pozornosť bude chcieť zanechať hlavne na nových iPhonoch a Apple Watch. Áno, máte pravdu, Tim Cook, by mal pred záverom vyskočiť na pódium a predstaviť “One more thing”. Už teraz sa nevieme dočkať, čo všetko si pre nás Apple pripravil! Priatelia, dnes večer bude zber jabĺk!  

Prečítajte si aj: 

Pozrite si iPhone 11 a iPhone 11 Pro vo videu