Apple vraj testuje skladateľný iPhone: Toto je predpokladaný dátum jeho vydania

0

S uvedením skladateľného iPhonu by mal skončiť iPad mini.

Zdá sa, že Apple aktívne pracuje na vývoji skladateľného iPhonu. Najnovšie špekulácie priniesol portál Economic Daily News.

Podľa najnovších informácií poslal Apple pár prototypov skladateľného iPhonu na testovanie svojmu dodávateľovi, spoločnosti Foxconn. Apple si totiž stanovil cieľ, aby telefón vydržal najmenej 100 000 zohnutí. Výrobca takisto zvažuje, či použije OLED alebo micro-LED displej.

V súvislosti so skladateľným iPhonom sa spomína aj odhadovaný termín jeho uvedenia na trh. Ten je naplánovaný na september roku 2022. Nie je jasné, či pôjde o iPhone 14 alebo o samostatný model, ktorý bude súčasne predstavený. Predpokladáme však druhú možnosť.

Uvedenie skladateľného iPhonu by takisto malo znamenať ukončenie vývoja menšieho iPadu, modelu iPad mini. Skladateľný iPhone bude totiž v otvorenom stave jeho plnohodnotnou náhradou.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: Economic Daily News

Prečítajte si aj:

iPhone 12 Pro: Remeselne dokonalý (RECENZIA)

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár