Apple vydal bezpečnostný manuál pre iPhony a iPady

0

Nastavenie telefónu robíte zväčša jedenkrát. To pri jeho prvotnom zapnutí po kúpe.

Apple však publikoval príručku nastaveniami, ktorá sa zameriava na bezpečnosť a ochranu súkromia. Hodí sa vtedy, keď telefón nastavujete prvýkrát ale aj vtedy, keď ho už dlhšie používate.

Mnohé nastavenia treba upraviť postupne, napríklad tie o zdieľaní polohy alebo priestore na iCloude. Nezabudnite aj na to, že občas treba skontrolovať, aké aplikácie máte v zariadení. Príručka ako taká je postavená komplexne a zaoberá sa nielen bežným postupom pri nastavení. Zohľadňuje aj možnosť, že vám smartfón potajme nastavil niekto iný a niektoré predvoľby zmenil.

Krok za krokom sa venuje biometrii a autorizácii, ako odstrániť neznáme profily nastavení, no tiež aj dohľadom nad vaším kontom. Z času na čas je užitočné spraviť revíziu toho, aké bezpečnostné prvky používate na ochranu svojho telefónu ako aj účtu u Applu. Príručka Device and Data Access when Personal Safety is At Risk vám v tom pomôže.

Zdroj: Apple

Prečítajte si aj:

Dostali ste nový iPhone? Toto je potrebné urobiť pred predajom/darovaním toho starého!

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár