Minulý týždeň spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 13.5 a táto verzia neprináša len optimalizáciu pre Face ID, ale tiež opravuje niektoré kritické chyby.

Spoločnosť Apple požiadala používateľov iPhonov, aby čo najskôr nainštalovali aktualizáciu zabezpečenia systému iOS 13.5. V tejto verzii bolo opravených veľa bezpečnostných nedostatkov. Niektoré bezpečnostné agentúry tiež vyzývajú používateľov, aby čo najskôr nainštalovali najnovšiu aktualizáciu zabezpečenia vydanú spoločnosťou Apple, aby vyriešili kritickú zraniteľnosť mailovej aplikácie.

Apple iOS

Apple iOS

Portál GizChina uvádza, že sú ovplyvnené všetky verzie operačného systému iOS od 3.1.3. To znamená, že aj najnovšia generácia telefónov je tiež zraniteľná (útočníci majú prostredníctvom tejto zraniteľnosti prístup k obsahu v e-mailových aplikáciách používateľov).

V systéme iOS 13.5 optimalizoval Apple aj Face ID. Keď iPhone zistí, že používateľ má na tvári rúško, automaticky otvorí rozhranie na zadanie hesla. 

iPhone iOS

Zdroj: PC Mag

iOS 13.5 celý proces v prípade potreby zrýchlil a umožní okamžité zadávanie hesiel, pokiaľ používateľ vlastní model vybavený Face ID. Pridáva tiež API „Exposure Notification“ na podporu aplikácií na sledovanie kontaktov COVID-19 od regulačných agentúr v oblasti verejného zdravotníctva. 

Táto aktualizácia tiež pridáva možnosť ovládania automatického zvýrazňovania video koláží počas skupinových hovorov FaceTime. Okrem toho obsahuje opravy chýb a ďalšie vylepšenia.

Zdroj: GizChina

Prečítajte si aj:

iOS 13.5: Apple dnes vydal novú aktualizáciu (v znamení Covid19 – kompletný výpis)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.