iOS 13.5: Apple dnes vydal novú aktualizáciu (v znamení Covid19 – kompletný výpis)

0

Ak ste očakávali obsiahlejšiu aktualizáciu a viacero noviniek, tak vás asi sklameme. iOS 13.5 prináša iba pár noviniek, ktoré majú súvis s pandémiou Covid-19 + sú dostupné aj dve menšie opravy.

Veľkosť inštalačného balíka závisí od konkrétneho zariadenia, ale každopádne vám odporúčame sťahovať aj túto aktualizáciu prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. V prípade iPhone XR je veľkosť inštalačného balíka 417,3 MB.

Čo všetko iOS 13.5 používateľom ponúka?

iOS 13.5 zrýchľuje prechod k zadávaniu kódu na zariadeniach s Face ID, keď máte nasadené rúško a prináša rozhranie Exposure Notification API na podporu sledovania šírenia nákazy COVID-19 v aplikáciách od úradov verejného zdravotníctva. Táto aktualizácia zároveň prináša možnosť ovládať automatické zvýrazňovanie video-dlaždíc v skupinových FaceTime hovoroch a obsahuje opravy chýb a ďalšie vylepšenia.

Je škoda, že rozhranie Exposure Notification API na podporu sledovania šírenia nákazy COVID-19 v aplikáciách od úradov verejného zdravotníctva je (zatiaľ) v našej krajine nedostupné.

Apple iOS

Apple iOS

Face ID a kód

  • Zjednodušený proces odomykania zariadení s Face ID, keď máte nasadené rúško.
  • S nasadeným rúškom sa po potiahnutí nahor od spodného okraja na zamknutej obrazovke automaticky zobrazí pole na zadávanie kódu.
  • Rovnako funguje aj autentifikácia v App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes a ďalších apkách, ktoré podporujú prihlasovanie pomocou Face ID.

Hlásenia o vystavení nákaze 

  • Rozhranie Exposure Notification API na podporu sledovania šírenia nákazy COVID-19 v apkách od úradov verejného zdravotníctva.

FaceTime 

  • Ovládanie automatického zvýrazňovania v skupinových FaceTime hovoroch umožňuje vypnúť zväčšovanie dlaždice s hovoriacou osobou.

Táto aktualizácia obsahuje aj opravy chýb a ďalšie vylepšenia

  • Oprava problému, pri ktorom sa pri pokuse prehrať streamované video z niektorých webových stránok mohla zobraziť čierna obrazovka.
  • Oprava problému s načítaním návrhov a akcií v menu zdieľania.

Prečítajte si aj:

Apple poskytol dáta z iCloudu amerického senátora vyšetrovaného FBI (ako je to s bezpečnosťou Apple zariadení?)

Značky:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>