Taiwanský výrobca ich preto začal priťahovať silnejšie.

ASUS na svojej stránke informuje o prehrievaní grafickej karty AMD RX 5700. Tá sa podľa jeho slov prehrieva kvôli slabo pritiahnutým skrutkám.

ASUS pri výrobe tejto grafickej karty aplikoval odporúčaný tlak na úrovni 30 až 40 PSI. Tento parameter zadefinovalo priamo AMD a ASUS ho dodržiaval, nakoľko prvýkrát pracoval so 7nm grafickou kartou a nechcel ohroziť jej životnosť.

Na základe sťažností od používateľov, ktorí upozorňovali na vysoké teploty, však ASUS vykonal interné testovanie a zistil, že skrutky môže pritiahnuť tlakom na úrovní 50 až 60 PSI, čo sa prejaví v lepšom prenose tepla z grafického čipu na heatsink a teda aj v efektívnejšom chladení a nižších teplotách v záťaži.

Ak si teda kúpite grafickú kartu AMD RX 5700 od ASUSu, ktorá bola vyrobená od januára 2020, skrutky na tejto karte sú už pritiahnuté lepšie. Existujúci majitelia tejto grafickej karty môžu kontaktovať zákaznícku podporu a od marca 2020 získať bezplatný upgrade z hľadiska pritiahnutia skrutiek.

Zdroj: ASUS

Prečítajte si aj:

AMD Radeon RX 5600 XT je nová konkurencia pre NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit