Spoločnosť má nový herný smartfón pripraviť v spolupráci s Qualcommom.

Podľa portálu XDA-Developers Asus už začal na pripravovanú novinku upozorňovať, čo znamená, že uvedenie na trh by mohlo prísť už čoskoro. Podľa zverejnenej ukážky má nová generácia herného ROG telefónu mať tenšie rámčeky nad a pod displejom. 

Smartfón bol údajne spozorovaný aj na porovnávacej platforme Geekbench, čo nám prezrádza, že novinka má byť vybavená čipsetom Snapdragon 888 s minimálne 8 GB RAM a Androidom 11. Očakávame, že aj tento model bude vybavený batériou s kapacitou 6 000 mAh. Fotografia ROG Phone 4 na sociálnej sieti Weibo tiež podnietila niektoré špekulácie. Telefón má údajne dostať tri fotoaparáty, 65 W nabíjanie, sklenenú zadnú stenu a dizajn podobný modelu tretej generácie.

Hlavný fotoaparát má mať rozlíšenie 64 Mpx s technológiou Quad-Bayer. Na zadnej strane smartfónu je vyobrazené číslo 5, čo by mohlo naznačovať, že Asus predstaví namiesto ROG Phone 4 model s označením ROG Phone 5. Je to údajne z dôvodu, že číslo 4 sa považuje v rôznych ázijských krajinách za nešťastné.

Tak, či onak, na oficiálne potvrdenie technických parametrov a dátumu predstavenia si musíme ešte počkať.

Zdroj: XDA-Developers

Prečítajte si aj:

ROG Phone 3 oficiálne: ASUS vypustil hernú beštiu so Snapdragonom 865+ a až 16 GB RAM

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.