Tenké a ľahké herné notebooky ponúkajú procesor Intel Core 8. generácie, patentovaný chladiaci systém Anti-Dust Cooling a prispôsobiteľné osvetlenie Aura Sync.

Spoločnosť ASUS Republic of Gamers (ROG) uviedla na slovenský trh dvojicu herných notebookov Strix GL503 a Strix GL703. Notebooky ponúkajú 15,6″ a 17,3″ displej, procesor Intel® Core™ 8. generácie a grafickú kartu NVIDIA® GeForce® GTX 10-Series. GL503 a GL703 sú navrhnuté pre hranie esports titulov, čomu je prispôsobený patentovaný chladiaci systém Anti-Dust Cooling (ADC), ktorý zvláda náročné požiadavky počas herných maratónov.

Dizajn púta pozornosť osvetlením ASUS Aura Sync, ktoré umožňuje prispôsobiť a synchronizovať svetlá s herným príslušenstvom a tiež aj ľahkou a tenkou konštrukciou s čiernym vekom s povrchom z brúseného hliníka a logom ROG.

Mobilný výkon na úrovni stolných počítačov

GL503 a GL703 ponúkajú výkon stolných počítačov v kompaktnom a ľahkom šasi, ktoré je hrubé necelý palec (2,54 cm). Notebooky poháňa najnovší procesor Intel Core i7 8. generácie s 23 % nárastom výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a až 32 GB operačná pamäť DDR4 SDRAM pre súbežné hranie hier, streamovanie videa a surfovanie po internete.

Oba notebooky sú vybavené grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. 15,6-palcový Full HD TN displej modelu GL503 má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, 3ms (GTG) odozvu a 130 % pokrytie farebného priestoru sRGB. GL703 ponúka 17,3-palcový Full HD displej na úrovni IPS so 60 Hz frekvenciou a 100 % pokrytím priestoru sRGB.

Pokročilé chladenie

Patentovaný systém ADC umožňuje notebookom Strix GL503 a GL703 odvádzať škodlivý prach a zlepšiť tak stabilitu a životnosť zariadenia. Častice prachu sú z ventilátora odvádzané špeciálnymi anti-prachovými tunelmi, vďaka ktorým sa prach neusádza na pasívnom chladiči – usadený prach často negatívne ovplyvňuje účinnosť chladenia. Odstraňovaniu tepla pomáhajú aj 12V ventilátory, ultratenké pasívne chladiče a dedikované tepelné trubice, ktoré nezávisle chladia procesor, grafickú kartu a ďalšie komponenty.

Klávesnica pre hráčov s technológiou Aura Sync

Strix GL503 a GL703 majú klávesnicu, ktorá je optimalizovaná pre hranie. Klávesy majú 0,25 mm zaoblenie, písmená WASD sú zvýraznené a klávesnica si poradí aj so stlačením viacerých klávesov súbežne. Technológia Aura Sync umožňuje hráčom synchronizovať a prispôsobiť svetelné efekty v kombinácii s podporovaným herným príslušenstvom. Hráči si môžu pomocou ovládacieho panelu Aura vybrať zo 16 miliónov farieb a 7 predstavených režimov.

CENA & DOSTUPNOSŤ

ROG Strix GL503 a GL703 sú už dostupné na slovenskom trhu. GL503 sa predáva od 1 149 EUR, GL703 je dostupný od 1 199 EUR.

Zdroj: Asus

Prečítajte si aj:

 

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.