Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Atos bude spolupracovať s Google Cloud, aby mohol podnikom poskytnúť nové bezpečné obchodné riešenia vrátane hybridného cloudu, dátovej analytiky a strojového učenia či digitálneho pracoviska
  • Atos v Európe a Severnej Amerike vytvorí tri výskumno-vývojové centrá so zameraním na strojové učenie a umelú inteligenciu
  • Google Cloud je odteraz preferovaný partner spoločnosti Atos pre verejný cloud

Spoločnosť Atos uzatvorila globálnu dohodu s Google Cloud. Reagoval tak na potreby podnikových zákazníkov v oblasti digitálnej transformácie. Výsledkom dohody bude vytvorenie bezpečných riešení v oblastiach ako je hybridný cloud, dátová analytika a strojové učenie ako aj digitálne pracovisko.

Digitálna transformácia dnes zachádza za hranice bežných IT a je založená na dátach. Vytvára stále rastúcu potrebu dátových zásobníkov, tzv. jazier, správy dát a analytických a kognitívnych technológií. Kľúčom k objaveniu a využitiu nových obchodných a marketingových príležitostí je strojové učenie. Vyžaduje si však bezpečné riešenia, ktoré ochránia dáta pred kybernetickými rizikami a zabezpečia súlad s reguláciami.

Na tento stále rastúci dopyt reaguje spoločnosť Atos spoluprácou s Google Cloud, aby firmám na celom svete poskytla bezpečné a najmodernejšie riešenia.

  • Zabezpečený hybridný cloud. Atos vyvinie a rozšíri svoj Canopy Orchestrated Hybrid Cloud s Google Cloud Platform ako preferovanou platformou verejného cloudu. Využije jej škálu, bezpečnosť, spoľahlivosť a dostupnosť pri zabezpečenej lokalizácii dát. Atos okrem toho využije špecifické technológie ako je kontajnerová orchestrácia s Google Kubernetes Engine, aby napomohol rozšíreniu hybridného cloudu v globálnych organizáciách a podnikoch. Rozšírené riešenie spoločnosti Atos okrem toho doplní pokročilú a komplexnú súpravu bezpečnostných funkcií Google Cloud viacvrstvovým systémom ochrany, čo zákazníkom zabezpečí posilnenú bezpečnosť. Platforma spoločnosti Atos poskytne klientom podporu pri plnení požiadaviek prístupu a kontroly dát, ktoré vyžadujú európske a globálne regulácie.
  • Dátová analytika a strojové učenie. Atos vyvinie postupy strojového učenia, ktoré využijú API Google Cloud pre strojové učenie. Vytvorí tak riešenia šité na mieru jednotlivým odvetviam naprieč mnohými vertikálami.
  • Digitálne pracovisko. Atos vyvinie postupy G Suite, aby ešte viac obohatil svoju ponuku riešení digitálneho pracoviska pre podnikových zákazníkov, ktorá patrí medzi najlepšie na trhu. G Suite, čo je natívne cloudová súprava nástrojov pre produktivitu a spoluprácu, je kompatibilná s inými nástrojmi na spoluprácu. Spoločnosti Atos umožní ešte viac transformovať a automatizovať digitálne pracovisko a zlepšiť používateľskú skúsenosť a produktivitu.

Vďaka týmto riešeniam Atos ponúkne podnikom rýchly a bezproblémový spôsob využitia technológií Google Cloud popri ich vlastných zdrojoch a procesoch. Zároveň môžu využívať dáta na vytvorenie nových pohľadov a hodnoty pre ich vlastných zákazníkov.

Tri R & D centrá a inovačné laboratóriá vo Francúzsku, Spojenom kráľovstve a Spojených štátoch pomôžu zákazníkom s riešením obchodných výziev a inováciou

Atos založí vo Francúzsku, Spojenom kráľovstve a Spojených štátoch tri inovačné laboratóriá a výskumno-vývojové centrá so zameraním na strojové učenie a umelú inteligenciu, ktoré zrýchlia dostupnosť produktov pre zákazníkov. Atos využije expertov Google Cloud Advanced Solutions Labs na strojové učenie, aby zákazníkom priniesol najnovšie pokroky v oblasti strojového učenia.

Mimoriadne ma teší, že môžem oznámiť toto prvé globálne partnerstvo s Google Cloud, jedným zo svetových lídrov v oblasti umelej inteligencie. Spoločne umožníme podnikom rýchle a hladké prijímanie umelej inteligencie,“ povedal Thierry Breton, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Atos. „Spojením integračných schopností a technologických skúseností Atosu s technológiou Google Cloud umožníme organizáciám prosperovať v najinovatívnejšom a dôveryhodnom prostredí, v súlade s globálnymi reguláciami. S týmto partnerstvom sa Atos stane poslednou míľou v reťazci digitálnych informácií.“

Teší nás, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Atos, aby sme priniesli Google Cloud viac spoločnostiam,“ povedala Diane Greene, CEO Google Cloud. „Spolu s Atosom umožníme firmám aby transformovali a zlepšili svoj biznis vďaka prístupu k najpokročilejšej cloudovej infraštruktúre, špičkovým možnostiam strojového učenia a inteligentným nástrojom na spoluprácu.“

Od dnešného dňa bude Google Cloud preferovaným partnerom spoločnosti Atos pre verejný cloud. Prvá fáza globálneho partnerstva sa sústredí na prácu s globálnymi zákazníkmi spoločnosti Atos. Atos zároveň otvorí nové inovačné centrá pre budúce projekty digitálnej transformácie s jeho zákazníkmi.

Značky: