Novo predstavené služby Managed Detection and Response sú dostupné v cloude i on-premise so zárukou suverenity údajov

Atos uviedol na trh verziu svojej kyberbezpečnostnej služby Managed Detection and Response (MDR), ktorá podporuje tzv. dátovú suverenitu. Ponuka je v súlade so zásadami dátovej suverenity v jednotlivých krajinách, ako aj s konkrétnymi dátami a prevádzkovými potrebami organizácií. Atos službu predstavil na podujatí „Cyber Day“ a je podčiarknutím snahy tejto spoločnosti chrániť údaje svojich zákazníkov pomocou riešení kybernetickej bezpečnosti. Tie sú prispôsobené na mieru odvetviu, právnemu prostrediu či územným výzvam.

Služba Atos MDR, ktorá beží na serveroch BullSequana S, poskytuje organizáciám ochranu proti pokročilým hrozbám. Dosahuje to vďaka proaktívnemu vyhľadávaniu súčasných hrozieb, ich overovaniu, izolovaniu a rýchlej reakcii na ne. Služba je postavená na platforme AIsaac, ktorá je špičkou v oblasti umelej inteligencie, analýzy veľkých dát, či edge computingu pri odhaľovaní hrozieb a reagovaní na ne.

Nová verzia zaručuje, že údaje klientov firmy zostávajú v rovnakej geografickej oblasti, čo zaisťuje fyzickú i prevádzkovú suverenitu. Spája tak možnosti bezpečnostnej analytiky služby Atos MDR s výpočtovou silou serverov BullSequana S s vysokou hustotou. Servery BullSequana S vďaka kombinácii výpočtovej sily CPU a GPU poskytujú výkon a škálovateľnosť na riešenie obchodných praktík s využitím umelej inteligencie na úrovni podniku aj oddelenia.

Klientom, ktorí uprednostňujú cloudovú službu, môže Atos so svojou celosvetovou sieťou zabezpečiť cloud vo viacerých krajinách tak, aby vyhovoval rozličným reguláciám, či už je to v Európskej únii, Spojených štátoch, Ázii a Tichomorí, či na Blízkom východe a v Afrike. Klientom to pomôže držať dáta v rámci krajiny, čo je častá požiadavka. Atos využíva Microsoft Azure Gov Cloud pre zákazníkov z USA, cloudové inštancie Microsoft Azure EU pre Európu a môže svoju cloudovo natívnu službu MDR nasadiť aj na lokálnych cloudoch, aby splnil požiadavky dátovej suverenity na celom svete.

Vďaka celosvetovej sieti 6000 bezpečnostných expertov a 15 SOC centier, ktoré sú v prevádzke 24/7 a poskytujú kyberbezpečnostné služby národným a globálnym klientom naprieč všetkými sektormi ponúka Atos kompletné zabezpečenie.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.