Väčšina bezdrôtových reproduktorov komunikuje s vašimi zariadeniami pomocou rozhrania Bluetooth. Produkty značky Sonos sú výnimkou.

V redakcii sme testovali model Sonos Play:1. Nie je to novinka, avšak tento reproduktor vzbudzuje sústavnú pozornosť najmä vďaka kompatibilite s množstvom hudobných služieb. Do ponuky čoskoro pribudne aj Apple Music. Sonos Play:1 ju v dobe testovania nepodporoval, avšak malo by sa tak stať v priebehu tohto roka.

Prvé spustenie a konfigurácia Sonos produktov je odlišná v porovnaní s bežnými Bluetooth reproduktormi. Tie zapnete, vyhľadáte okolité zariadenia a pripojíte sa k nim. Sonos je však potrebné pripojiť do lokálnej siete a to pomocou LAN kábla alebo mobilnou aplikáciou. V rámci tohto procesu stlačíte kombináciu tlačidiel, pomocou mobilného zariadenia sa pripojíte k reproduktoru a následne Sonos bezdrôtovo spárujete s vašou domácou sieťou.

Ak proces prebehne bez problémov, môžete si nastaviť hudobné služby. Sonos ich podporuje naozaj veľa, my sme využívali najmä Deezer, Spotify a internetové rádio TuneIn. Mobilná aplikácia funguje ako diaľkový ovládač, hudba sa streamuje do reproduktora priamo z internetu. V tom spočíva hlavný rozdiel oproti Bluetooth reproduktorom. Tie prehrávajú hudbu, ktorá hrá na zdrojovom zariadení. Sonos však prehráva služby, ktoré podporuje. Hudbu streamuje priamo z internetu a nie z pripojeného mobilného zariadenia. Aj preto nie je teraz možné priamo prehrávať hudbu z Apple Music a musíme čakať, až budú Sonos produkty túto službu priamo podporovať.

Sonos Play:1 v sebe obsahuje jeden vysokotónový a jeden stredobasový reproduktor. Kvalita zvuku je výborná a spokojní sme boli aj s hlasitosťou. Pri maximálnom nastavení dokáže výborne ozvučiť miestnosť. Užitočná funkcia je možnosť prepojiť dva Play:1 reproduktory a vytvoriť si tak stereo pár. Vzhľadom k cene produktu však ide o pomerne drahú záležitosť.

Aplikácia Sonos obsahuje všetky potrebné funkcie jednotlivých služieb, takže nie je potrebné prepínať sa medzi viacerými aplikáciami. Chvíľu si však budete zvykať na to, že ak zvolíte možnosť prehrať, Sonos pridá novú pesničku/pesničky do už existujúceho playlistu. Ak chcete prehrať iba vybraný album alebo playlist, musíte zvoliť možnosť „nahradiť playlist“.

Reproduktor je takisto možné ovládať z aplikácie pre systém Windows a Mac. Vtedy si môžete nastaviť prehrávanie hudby aj z lokálneho alebo z NAS úložiska. Dizajn reproduktora chválime. Nie je prehnane veľký, avšak kvalita zvuku je výborná. K dispozícii sú tlačidlá na reguláciu hlasitosti a zapnutie / pozastavenie prehrávania.

Cena: 229 EUR
Zapožičal: iStores.sk

Značky: