Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť AutoWallis Group sídliaca v Budapešti ďalej posilňuje svoju medzinárodnú pozíciu uzavretím dohody o exkluzívnom zastúpení elektrických úžitkových vozidiel značky Farizon, ktorá je súčasťou spoločnosti Geely Auto Group. AutoWallis Group bude túto značku zastupovať v 8 krajinách strednej a východnej Európy. Čínska skupina Geely Auto je jedným z najväčších výrobcov vozidiel na svete. Stojí na čele inovácií v automobilovom priemysle, vrátane technológií autonómneho riadenia, elektromobilov, hybridných vozidiel a ďalších pokročilých riešení mobility.

Spoločnosť AutoWallis Group uzavrela dôležitú dohodu o exkluzívnej distribúcii úžitkových vozidiel značky Farizon v 8 krajinách strednej a východnej Európy (Rakúsko, Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko) s jednou z najväčších spoločností na výrobu vozidiel na svete, Zhejiang Geely Holding Group (Geely Auto).

Spoločnosť Farizon, založená v roku 2016, je prvou čínskou značkou úžitkových vozidiel, ktorá ponúka kompletný produktový rad založený na nových pohonoch, vrátane ťažkých a ľahkých úžitkových vozidiel a autobusov, a tiež celosvetovo prvé nákladné vozidlo M100 poháňané metanolom. Spoločnosť Farizon sa snaží podporovať ekologickú dopravu s nulovými emisiami, pre ktorú vyvinula vlastné pohonné systémy. Po úspechu v Ázii značka vstúpila na ďalšie medzinárodné trhy a teraz pôsobí v Južnej Amerike, na Blízkom východe, v juhovýchodnej Ázii av roku 2024 začala expanziu do Európy.Damir Domitran, riaditeľ značky Farizon v rámci AutoWallis Group, ktorý bude zastrešovať túto značku pre všetky vyššie spomínané krajiny vrátane SR, sa bude snažiť zopakovať úspech, ktorý spoločnosť AutoWallis Group zaznamenala na slovenskom trhu s juhokórejskou značkou SsangYong. Damir Domitran uviedol, že distribúcia značky Farizon sa začne v druhej polovici roku 2024, a to s modelmi V6E a SuperVan. Ďalej hovorí, že „značka Farizon – člen skupiny Geely, ktorá celosvetovo predáva takmer 3 milióny vozidiel ročne – je súčasťou rovnakej rodiny ako kvalitné značky Volvo, Polestar, Lynko & Co, Lotus a Aston Martin. Nový Farizon SuperVan, ktorý dorazí na jeseň, bude kombinovať moderné technológie s unikátnou flexibilnou architektúrou, atraktívnymi špecifikáciami a cenou. Značka Farizon stojí na čele inovácií v automobilovom priemysle, vrátane technológií autonómneho riadenia, vozidiel na nové pohony a ďalších pokročilých riešení mobility.“

Značky: