OnePlus 13 môže ponúknuť neskutočne dlhú výdrž batérie.

Výdrž smartfónu na jedno nabitie je pre mnohých používateľov kľúčovým parametrom pri výbere smartfónu. Dnešné telefóny zvyčajne ponúkajú batériu, vďaka ktorej dokážu vydržať na jedno nabitie aspoň jeden celý deň bežnej práce. Niektoré modely však dokážu vydržať aj o niečo dlhšie, pričom čím dlhšie, tým lepšie. Výrobcovia smartfónov sa tak snažia experimentovať ako s hardvérom, tak aj so softvérom a optimalizáciou.

Spoločnosť OnePlus výdrž batérie považuje za kľúčovú, najmä teda pri novších modeloch. Len nedávno sa pritom na trhu objavil zaujímavý model s označením OnePlus Ace 3 Pro, ktorý mal vo výbave masívnu 6100 mAh batériu. Pri ďalších modeloch to však výrobca zrejme posunie ešte ďalej. V príprave totiž majú byť modely s ešte väčšou batériou.

OnePlus 13 s 6500 mAh batériou

O modeli OnePlus 13 sa rozpráva v súvislosti s viacerými komponentami. Už teraz vieme, že tento smartfón bude jedným z prvých, ktoré vo výbave ponúknu čipset Snapdragon 8 Gen 4. Prvými modelmi budú telefóny zo série Xiaomi 15 a po nich bude nasledovať práve model z dielne OnePlus. Tento výrobca má však na trhu vynikať ešte z iného dôvodu. Má ním byť veľká 6500 mAh batéria, na čo odkazuje aj známy leaker.

OnePlus 12: Takto vyzerá nová vlajková loďZdroj: OnePlus
OnePlus 12: Takto vyzerá nová vlajková loď

Digital Chat Station vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že 6500 mAh batéria má byť súčasťou budúcich vlajkových lodí spoločnosti OnePlus. Zatiaľ však nekonkretizoval, o ktorý model pôjde. Tipy aktuálne smerujú k modelom OnePlus 13 alebo Ace 4, pričom oba modely budú zaujímavé s ohľadom na výkon aj ďalšiu výbavu.

Táto batéria má byť špeciálneho typu. Energiu má vedieť udržať až na dva dni používania smartfónu a chýbať nemá ani podpora rýchleho nabíjania. Vďaka tomu môže čínsky výrobca smartfónov aj inej elektroniky ponúknuť telefón, ktorý bude mať dlhú výdrž batérie a pokojne aj 100 W nabíjanie. Zatiaľ sú však tieto informácie len v štádiu špekulácií, no treba pripomenúť, že Digital Chat Station patrí medzi spoľahlivejších leakerov a mýli sa len málokedy.

Zdroj: androidauthority.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.