Novinky od HP sú opäť tenšie, krajšie a po novom ešte výkonnejšie.

HP stále používa reproduktory Bang&Olufsen. Nie je to len o kvalite zvuku, súčasťou je špecializovaný softvér na zlepšenie zvuku zachyteného mikrofónu. Niektoré modely majú tretí mikrofón. Ten je natočený smerom do okolia. Ideálne na konferencie, napríklad za okrúhlym stolom. Tento mikrofón môže fungovať v režime sledovania hluku z okolia. Pomôže potom odrušiť hluky pri konferenčnom hovore.

Notebooky majú klávesnicu certifikovanú klávesnicu Skype for Business. Pribudli tlačidlá na ovládanie Skype hovorov priamo cez klávesnicu. Toto sme videli už v minuloročnej sérii. HP sa tento systém osvedčil a pokračuje v ňom ďalej.

Predstavená bola aj dokovacia stanica HP Thunderbolt Dock G2. Má množstvo portov, o ktorých by sa vám na bežnom notebooku mohlo iba snívať. Na ovládanie konferenčných hovor má dotykové tlačidlá. Je to prvá dokovacia stanica, ktorá je modulárna. Štandardne sa kupuje bez modulu umožňujúceho videokonferencie.

HP má niekoľko zariadení na operačnom systéme Chrome. V našej krajine je dostupný HP ChromeBook s USB-C portom, Intel Celeron a 4 GB RAM a 32 GB úložiskom v cene približne za 350 EUR.

Rozširuje sa rodina produktov Probook o model HP ProBook x360 440 G1. Doteraz boli ProBooky len vo forme klasických notebookov.

OMEN by HP 15 je určený pre hráčov, ktorí chcú dobre prenosný počítač s 15,6“ displejom. Táto generácia má stenčený rámik displeja. Novinkou nie je len ôsma generácia procesorov Intel Core i ale aj nižšia hmotnosť. Mnoho portov sa presunulo na zadnú stranu.

Nechýba LAN konektor, ktorí hráči vyžadujú. Zaujímavosťou je grafická karta až do konfigurácie NVIDIA GeForce 1070 GTX. Vyrobená technológiou MAX-Q, ktorej jedným z hlavných parametrov je maximálna hrúbka 18 mm. Znakom tejto technológie je vysoký výkon v malom tele.

HP ENVY 13 a 17 v diamantovom dizajne robí z neho vizuálne tenší notebook. Je tu možnosť dodania s HP SureView, čo je elektronický filter súkromia. Podobne ako keby ste nalepili 3M filter na displej a zabránili sledovaniu obsahu z boku.

V konfiguráciách s rotačným diskom je tu na zrýchlenie celkového používania Intel Optane. Technológiu sme preverili pri konkurenčnom notebooku a zrýchlenie je takmer tak silné ako by ste mali v zostave SSD disk.

Model HP ENVY x306 je určený pre tých, čo hľadajú notebook zo segmentu ENVY, avšak s preklopiteľným displejom. Dostupná je 15,6“ a 13,3“ verzia. Menšia verzia bude s platformou AMD Ryzen a grafickou kartou Vega. Takisto aj tu bude možnosť voľby technológie Intel Optane.

HP EliteBook x360 1030 G3, je najľahší biznis konvertibilný notebook na svete. Je tu 13,3“ displej v 12“ šasi. To znamená, že verzia x360 1020 nepokračuje ďalej, keďže mať dve takmer identické veľkosti na trhu by bolo zbytočné. Aktuálny model nemá ani čítačku SmartCard, teda napríklad na čítanie občianskych preukazov.

Komu by tento faktor prekážal, stále môžu siahnuť po modeli druhej generácie 1020 G2 s čítačkou občianskych preukazov. Tento model bude dostupný súbežne s novinkou ešte 8 mesiacov. To je jedna z ukážok toho, ako sa HP stará o svoje portfólio.

HP x2 1013 G3 je model s oddeliteľnou klávesnicou. Takisto je 13,3“ displej v 12“ tele. V G3 je SureView filter na displej. Výrobca prešiel z pomeru strán 16:9 na formát 3:2. Toto je záležitosť, ktorú využijete v kancelárii. Na tele má len USB-C konektory. Aj tu výrobca stenčil rámik, v porovnaní s druhou generáciou.

HP EliteBook 1050 G1 je 15,6“ notebook. Netradičný rozmer, keďže v prémiovom segmente mnoho výrobcov nejde nad 14“. Avšak tu sa kladie dôraz aj na výkon. Pri takejto veľkosti tela mu ale chýba numerická klávesnica. Podľa HP je EMEA región posledný, ktorý viac-menej trvá na prítomnosti numerického bloku.

Na článku spolupracoval Ondrej Macko.

Prečítajte si aj:

HP Spectre x360 13 – konvertibilný stroj na multimédiá

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.