Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť NAY opäť štartuje vianočnú sezónu čoraz obľúbenejšou akciou Black Friday. V tomto roku pripadá na 25. novembra so začiatkom o 9,00 hod. a bude trvať do 27. 11. 2016, respektíve do vypredania zásob. Na širokú ponuku produktov ponúka NAY zľavy až do výšky 50 %.

Do Black Friday sú zaradené produkty, ktoré nájdete na stránke  https://www.nay.sk/black-friday-2016. V ponuke sú produkty naprieč všetkými kategóriami, so zľavami až do 50 %, a budú k dispozícii v predajniach aj v e-shope NAY. „Navyše ide o posledný víkend v tomto roku, kedy budú môcť naši zákazníci využiť možnosť nákupu na splátky s 0 % úrokom na 9 mesiacov,“ upozorňuje Hana Búgelová, z oddelenia marketingu NAY.

Čo je to Black Friday?

Čierny piatok sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky. Vznikol v USA, kde začína väčšina veľkých obchodných reťazcov týmto dňom obdobie výpredajov za výrazne znížené ceny. Nie je to síce oficiálny sviatok, no niektoré americké štáty naň dokonca dávajú voľno štátnym zamestnancom. Existujú dve verzie ako vznikol názov Čierny piatok. Jedna vraví, že ako termín pre označenie dopravných zmätkov a zápch, ktoré nasledovali deň po Dni vďakyvzdania a používali ho najmä policajti, vodiči autobusov a taxikári. Podľa inej sú obchodné prevádzky väčšinu roka tradične v strate a zisk prichádza v predvianočnom období po vďakyvzdaní. V starých účtovných knihách sa straty (záporné sumy) zaznamenávali červeným atramentom a čierny atrament ukazoval pozitívne sumy. Čierny piatok je podľa tejto teórie začiatok obdobia, kedy obchodníci už nemajú straty a namiesto toho majú zisk. Čierny piatok má u verejnosti veľkú odozvu, nakupujúci sú ochotní stáť hodiny v dlhých radoch a v okamihu otvorenia „vziať obchod útokom“, preplniť jeho kapacitu a horúčkovito súperiť o obmedzený počet zlacneného tovaru. Obľuba Black Friday rastie z roka na rok aj na Slovensku, a preto NAY očakáva obrovský záujem zákazníkov.

Značky: