Microsoft začína do systému zavádzať rozšírenie funkcie Copilot.

Zatiaľ iba pre používateľov zapojených do programu Windows Insider. Pribudnú funkcie ako vyhľadávanie súborov v počítači na základe kontextovej požiadavky. Copilot Vision by mal nájsť to, čo požadujete, v podporovaných súboroch na základe prirodzeného jazyka. Ako uvádza Microsoft, môžete napríklad požiadať o vyhľadanie životopisu alebo dokumentu s plánom vášho cestovania a pracovali ste na ňom minulý týždeň.

Vyhľadávanie súborov v Copilot na Windows.Zdroj: Microsoft
Vyhľadávanie súborov v Copilot na Windows.

Nateraz by malo ísť o podporu súborov docx,.xlsx,.pptx,.txt,.pdf a .json. Funkcia bude fungovať odlišne ako doteraz uvádzaná funkcia s názvom Recall. Vision funguje na základe zdieľania obrazovky podobne ako je to pri smartfónoch a napríklad asistentovi Gemini.

Copilot by mal rozpoznať aká aplikácia beží a na základe vašej požiadavky vám poskytnúť konkrétne odporúčania. To by sa malo dať použiť napríklad na rôzne návody alebo na ovládanie samotných aplikácií. V prvej fáze budeme radi, ak sa bude dať cez AI ovládať samotný systém, ostatné aplikácie sú nateraz skôr želaním.

Nové rozšírenie AI je zatiaľ dostupné iba pre USA. V prvej dávke uvoľňovaných funkcií bude vyhľadávanie súborov, ktoré bude sprístupnené pre Insiderov na celom svete. Bežní používatelia sa k tejto funkcii dostanú cez aktualizáciu systémov v neskorších mesiacoch.

Copilot Vision v systéme Windows.Zdroj: Microsoft
Copilot Vision v systéme Windows.

Zdroj: Microsoft

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.