Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová sezóna v motoristickom športe je za rohom a vďaka spolupráci medzi divíziou BMW M Motorsport a výrobcom hračiek LEGO vznikla nová stavebnica zo série Speed Champions, ktorá je predurčená na vzbudenie fantázie.

Novinka očarí mladších fanúšikov motoristického športu vo veku od deviatich rokov a zrelším zberateľom poskytne autentický zážitok zo stavania a hrania. Táto detailná stavebnica s celkovým počtom 676 dielikov umožňuje staviteľom vytvoriť nie jedno, ale hneď dve aktuálne súťažné pretekárske vozidlá od BMW M Motorsport: BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3. Obe vozidlá sa budú biť o slávu divízie BMW M Motorsport na súťažných podujatiach vrátane legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans, ktoré sa konajú 15. a 16. júna 2024.

Noví miniatúrni členovia série Speed Champions vynikajú ako starostlivo skonštruované repliky originálnych vozidiel. Autentické dizajnové prvky zahŕňajú charakteristické lakovanie BMW M Motorsport, výrazné prvky difúzora, vizuálne výrazné koncovky výfuku a pútavé spojlery, ako aj interiér spracovaný s dôrazom na detail. Navyše, strechy týchto dvoch miniatúr sa dajú zložiť, aby do ich kokpitov bolo možné vložiť figúrky pretekárskych jazdcov tvoriacich súčasť stavebnice. Pódium je pripravené, aby sa v detských izbách po celom svete odštartovali vzrušujúce preteky koleso na koleso.

Detailné repliky pre mladých aj veľkých fanúšikov pretekov

Séria LEGO® Speed Champions, vedená víziou reprodukovania ikonických pretekárskych vozidiel pomocou kociek LEGO®, už takmer desať rokov vyvoláva úsmevy na tvárach automobilových fanúšikov a zberateľov zo všetkých vekových kategórií. Do tejto tradície zapadá aj nová stavebnica spájajúca modely BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3, ktorá umožňuje ďalším cieľovým skupinám zažiť pôvab motoristického športu a spoznať technické schopnosti divízie BMW M.

Najnovší prírastok do série LEGO® Speed Champions rozprúdi pretekársku vášeň jeho nadšencov pri stavbe vozidiel. Po dokončení obohatia tieto dva výnimočne očarujúce modely zberateľské vitríny a štartovné rošty, aby sa v obývačkách mohli odštartovať vzrušujúce preteky. Stavebnica BMW M Hybrid V8/BMW M4 GT3 sa začína predávať 4. marca 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 49,99 €. Dá sa kúpiť u predajcov značky BMW v Európskej únii, Spojenom kráľovstve a v online obchode BMW lifestyle.bmw.com, ako aj u predajcov LEGO®.

BMW M Motorsport sa vracia na veľkú scénu

BMW M Motorsport oslavuje s modelom BMW M Hybrid V8 dlho očakávaný návrat na scénu medzinárodných pretekov prototypov. Elektrifikované pretekárske vozidlo s motorom V8 absolvovalo v minulej sezóne prvý výkonnostný test v prestížnej kategórii GTP série IMSA a tento rok sa predstaví aj na pretekoch Vytrvalostných majstrovstiev sveta FIA World Endurance Championship (FIA WEC). Presne 25 rokov po tom, ako model BMW V12 LMR preslávilo celkové víťazstvo v Le Mans, otvára uvedenie modelu BMW M Hybrid V8 na legendárnej vytrvalostnej klasike novú kapitolu v pretekárskej histórii prototypov značky BMW.

BMW M Team WRT nasadí do začínajúcej sa sezóny pretekov FIA WEC aj model BMW M4 GT3. To znamená, že BMW M Motorsport bude na pretekoch 24 hodín Le Mans štartovať vo dvoch triedach. Zatiaľ čo dve vozidlá BMW M Hybrid V8 budú v Le Mans bojovať v kategórii hypercars, dvojica modelov BMW M4 GT3 odštartuje v triede LMGT3.

Značky: