Na rozdiel od susedných štátov, na Slovensku stále nemôžu taxislužby rozvážať cestujúcich. To by sa malo zmeniť prvú májovú stredu, kedy by malo dôjsť k uvoľňovaniu opatrení a behom druhej vlny aj k povoleniu taxislužieb za určitých pravidiel. Popredná prepravná európska platforma Bolt ponúkla riešenie – kategóriu Bolt Protect, kde sú vodič a cestujúci oddelení plastovou stenou.

“Bezpečnosť cestujúcich a partnerských vodičov je pre nás dlhodobo na prvom mieste. Avšak aj v období šírenia koronavírusu stále existujú ľudia, ktorí sa po mestách potrebujú pohybovať a vodiči, ktorí si potrebujú zaistiť obživu. Vo všetkých okolitých štátoch taxislužby fungujú, nikde nie je nutnosť oddeľovať kabínu vodiča od cestujúceho tak, ako bolo navrhnuté na Slovensku. Veríme, že by mali mať cestujúci možnosť si vybrať, či chcú ísť v aute s ochranným štítom, alebo bez neho. Rovnako ako je to vo všetkých krajinách, kde ponúkame kategóriu Bolt Protect,” vysvetľuje Roman Sysel, regionálny manažér Bolt pre strednú Európu.

Podľa zistení Svetovej zdravotníckej organizácie WHO môže dochádzať k šíreniu COVID-19 od nakazených ľudí kvapôčkami, ktoré sú do okolia rozširované pri smrkaní a kašľaní. Ochranné plastové štíty nainštalované medzi prednou a zadnou radou sedadiel pomáhajú obmedziť prúdenie vzduchu medzi priestorom pre vodiča a cestujúceho. Bolt odporúča partnerským vodičom, aby pri jazde aj po nej auto dôkladne vetrali. Tiež ich vyzýva k tomu, aby pravidelne a dôkladne dezinfikovali kľučky dverí, ovládanie okien, bezpečnostné pásy a bezpečnostnú prepážku rovnako ako miesto, na ktorom cestujúci sedel. Jazdy s aplikáciou Bolt môžu byť naviac úplne bezkontaktné, vďaka platbám priamo v aplikácii nedochádza k priamemu kontaktu vodiča a cestujúceho.

Bolt pre partnerských vodičov v okolitých štátoch taktiež pripravil praktický návod, ktorý im pomôže pri zostavení ochranného štítu, a poskytne im praktické tipy pre správne vetranie auta a jeho dezinfikáciu.

Značky: